Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo Jokera w pierwszym meczu

I liga K: Zwycięstwo Jokera w pierwszym meczu

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrały pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off w I lidze siatkarek. Ich rywalki – dąbrowianki wygrały tylko premierową odsłonę spotkania. W pozostałych trzech musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. W niedzielę kolejne starcie pomiędzy tymi ekipami.

Pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off rozpoczął się od prowadzenia dąbrowianek 3:1. Świecianki przy serii Katarzyny Wenerskiej doprowadziły do remisu 7:7. Po asie serwisowym w wykonaniu Weroniki Fojucik było 10:8 dla zespołu gości. Dąbrowianki punktowały w kontratakch, mogła podobać się gra Sandry Szczygioł. Przy stanie 13:10 o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz. Przyjezdne odrobiły straty, ustrzegły się błędów własnych i po ataku Pauliny Brzoski remisowały (17:17). Świecianki skuteczniej zagrały na siatce, lepiej spisały się w polu zagrywki i po asie serwisowym Weroniki Fojucik prowadziły 20:18. Odpowiedź MKS-u była natychmiastowa, punktowym blokiem popisała się Paulina Stroiwąs i tablica wyników wskazała rezultat remisowy 20:20. Przy stanie 22:22 serią zagrywek popisała się Zuzanna Szynkiel, zespół Jokera popełnił błędy własne i w efekcie tego przegrał 22:25.

W drugim secie meczu na początku wynik oscylował wokół remisu, obie ekipy kończyły swoje akcje (3:3, 6:6, 9:9). Gospodynie uzyskały dwupunktową przewagę po błędzie Jokera, odpowiedziała Oriana Miechowicz i ponownie był remis 11:11. Do stanu 14:14 Gra toczyła się punkt za punkt. Po czym gospodynie ponownie miały dwa punkty zapasu (16:14). Przerwa na żądanie trenera gości okazała się być dobrym ruchem. Do remisu doszło po punktowym bloku zespołu gości (16:16). Na boisku trwała zacięta rywalizacja i dopiero przy stanie 22:22 nastąpił zwrot sytuacji na boisku. Punktowała Oriana Miechowicz, asem serwisowym popisała się Paulina Majkowska i było 24:22 dla przyjezdnych. Punktowy blok na Dorocie Ściurce zakończył rywalizację w tym secie, meczu był remis 1:1.

Zespół gości odrzucił od siatki MKS i przy serii Weroniki Fojucik prowadził 8:5. Reprymenda trenera Adama Grabowskiego podziałała pozytywnie na jego podopieczne. W polu zagrywki punktowała Agata Michalewicz, a w ataku punkty zdobyła Sandra Szczygioł i MKS prowadził 12:10. Przypadkowe zagranie Weroniki Fojucik sprawiło, że Joker doprowadził do remisu 12:12. Świecianki poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku i miały trzypunktową przewagę (20:17). Był to moment zwrotny tego seta, dąbrowianki miały problemy ze skończeniem ataków, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i w efekcie tego przegrały tą część meczu w stosunku 21:25.

Set czwarty był grą o pozostanie w meczu dla dąbrowianek. Po tym jak dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Oriana Miechowicz Joker prowadził 5:1. Zespołowi gości wychodziło niemal wszystko, przyjezdne zamieniały kontrataki w punkty i po akcji Pauliny Brzoski prowadziły 11:6. Dąbrowianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków własnych i po tym jak punkt zdobyła Katarzyna Wenerska dystans wzrósł do siedmiu punktów na korzyść zespołu ze Świecia (17:10). W drużynie z Dąbrowy Górniczej nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Przy serii serwisowej Katarzyny Wenerskiej było 23:15, tego jednostronnego seta punktowym blokiem zamknęła Dagmara Dąbrowska.

MKS Dąbrowa Górnicza – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(25:22, 23:25, 21:25, 16:25)

MKS: Stroiwąs (8), Lipska (3), Lis (8), Ściurka (8), Michalewicz (3), Szczygioł (24), Colik (libero) oraz Wilczek, Bryda (5), Szynkiel i Bodasińska (libero)
Joker: Kukulska (4), Brzoska (10), Wenerska (2), Fojucik (12), Majkowska (11), Sieradzka (4), Żurawska (libero) oraz Miechowicz (15), Dąbrowska (11) i Nowacka

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Jokera