Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo Jokera i pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej

I liga K: Zwycięstwo Jokera i pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej

Lider tabeli I ligi kobiet – Joker Świecie nie zawiódł i pokonał drużynę z Gliwic 3:1. Mecz lepiej otworzyły przyjezdne, które wygrały pierwszą partię spotkania, w pozostałych trzech górą były świecianki. Dzięki tej wygranej wygrały one fazę zasadniczą i do play-off przystąpią z pierwszego miejsca.

Na początku spotkania był remis, przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, tablica wyników wskazywała rezultat remisowy. Po tym jak punkt w ataku ze środka zdobyła Paulina Majkowska, a asem serwisowym popisała się Adrianna Kukulska o przerwę na żądanie poprosił trener Wojciech Czapla (14:12). Po tej przerwie dobrze w polu zagrywki spisała się Oliwia Michalak, przy jej serii gliwiczanki odrobiły straty i prowadziły dwoma punktami (16:14). Tym razem o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz, jego podopieczne szybko odrobiły straty powiedziały swoim rywalkom. Z dobrej strony pokazała się ponownie Adrianna Kukulska i Paulina Majkowska (19:17). Zadowolone takim obrotem sprawy gospodynie oddały pole gry swoim rywalkom, miały problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne i doszło do remisu 20:20. W ekipie z Gliwic ciężar gry na siebie wzięła Agata Skiba, popisała się trudnymi zagrywkami i AZS prowadził 23:20, gliwiczanki dominowały do końca tej partii i wygrały ją 25:21.

W drugiej partii spotkania do głosu doszły liderki tabeli i przy serii Pauliny Brzoski prowadziły 6:3. Wiele ożywienia w grę Jokera wniosła Gabriela Borawska, która zastąpiła Adriannę Kukulską. Przyjezdne z Gliwic nie miały siatkarskich argumentów, odbijały się niczym od ściany od bloku świecianek. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Wiktoria Kowalska było 11:6 dla Jokera. Gliwiczanki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, trener Czapla brał przerwy na żądanie, rotował składem, ale zabiegi te na niewiele się zdały. Po punktowych atakach Weroniki Fojucik było 20:11. W końcówce seta przyjezdnym udało się odrobić kilka punktów straty, ale nie miało to wpływu na wygraną gospodyń. Seta atakiem ze środka zakończyła Paulina Majkowska.

Trzeci set spotkania miał jednostronny przebieg, od samego początku dominowały świecianki. Zespół gości miał duże problemy z przyjęciem i przełożyło się to na mało skuteczną grę w ataku. Ponownie dała znać o sobie Paulina Brzoska, przy jej serii było 8:1 dla Jokera. Grę gospodyń napędziła Gabriela Borowska, przy kolejnej serii tym razem Pauliny Majkowskiej było 16:7 dla podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza. Drużyna z Gliwic stanęła w miejscu i nie miała siatkarskich argumentów, trener gospodyń dokonał roszad w składzie. Zmienniczki dobrze się spisały, nie popełniły błędów i stanęły na wysokości zadania. Seta atakiem ze środka zamknęła Paulina Majkowska.

W ostatnim secie meczu gospodynie nie dopuszczały, po asie serwisowym Weroniki Fojucik było 4:1, stroną dyktującą warunki gry był Joker, atakowała Wiktoria Kowalska. Przewaga zespołu ze Świecia wzrosła do pięciu punktów po ataku Weroniki Fojucik (12:7). Pomimo niekorzystnego wyniku gliwiczanki nie poddawały się, ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Trojan, ale był to chwilowy zryw zespołu gości, przyjezdne przegrywały 9:13. Rozpędzone zawodniczki ze Świecia do samego końca kontrolowały przebieg meczu, nie zwalniały ręki w ataku i tym samym odniosły 20 zwycięstwo w lidze. Dzięki tej wygranej Joker zajął pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym

Joker Mekro Energoremont Świecie – AZS Gliwice 3:1
(21:25, 25:17, 25:14, 25:19)

Joker: Tomczyk (1), Kukulska (2), Brzoska (11), Fojucik (13), Majkowska (13), Kowalska (18), Żurawska (libero) oraz Lewandowska (2), Trybuła, Wenerska, Nowacka (2) i Borawska (18)
AZS: Wystel (9), Michalak (3), Pelc (12), Woźniczka, Trojan (8), Skiba (10), Bohdanowicz (libero) oraz Ciesielczyk (1), Chrzan i Nudha (9)