Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo Jokera z Uni Opole w meczu na szczycie

I liga K: Zwycięstwo Jokera z Uni Opole w meczu na szczycie

W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi lepsze okazały się świecianki. Pokonały one swoje rywalki z Opola i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Świecianki mają tyle samo punktów, co trzeci Energetyk, ale rozegrały jeden mecz mniej. Opolanki pozostały na piątym miejscu i mają jedenaście punktów.

Spotkanie dwóch czołowych drużyn I ligi rozpoczęło się od remisu 2:2. W poczynaniach obu ekip było widać dużą nerwowość. Seria zagrywek Adrianny Kukulskiej sprawiła wiele problemów zespołowi gości, opolanki popełniły błędy i przegrywały 2:6. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Ilona Gierak tym razem to ona popisała się trudnymi zagrywkami w tym asem serwisowym i ponownie był remis (6:6). O tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 9:9. Następnie świecianki przyspieszyły swoją grę, skutecznie zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punktu i po zbiciu Kukulskiej miały trzypunktową zaliczkę (13:10). Przez dłuższy czas na prowadzeniu były podopieczne trenera Marcina Wojtowicza, po asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej ich przewaga wzrosła do czterech punktów (22:18) i o czas poprosił trener Nicola Vettori. Rozpędzone gospodynie ustrzegły się błędów własnych, odrzuciły swoje rywalki od siatki i wygrały tą część meczu w stosunku 25:20.

W drugim secie spotkania opolanki po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Sandry Szczygioł prowadziły 5:2. Sygnał do odrabiania strat przez gospodynie dała Paulina Majkowska, punktowała Oriana Miechowicz i tablica wyników wskazała prowadzenie Jokera 10:7. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych w tym okresie gry i przełożyło się to na taki wynik. Po tym jak została zablokowana Katarzyna Wenerska AZS zbliżył się na jeden punkt do świecianek i przegrywał 10:11. Przy stanie 15:12 dla Jokera asem serwisowym popisała się Oriana Miechowicz i o przerwę poprosił trener Vettori. Nie przyniosło to żadnego rezultatu w opolskiej drużynie szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na słabą skuteczność w ataku. Katarzyna Wenerska skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły atak. AZS popełnił w końcówce błędy własne i przegrał seta 18:25.

Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, przy serii zagrywek Adrianny Kukulskiej Joker prowadził 7:3, dobrze spisała się w atakach ze skrzydeł Pola Nowacka. Mecz obfitował w długie wymiany, zwycięsko z nich wychodziły gospodynie, które po ataku Miechowicz prowadziły 11:7. Nie mające nic do stracenia opolanki rzuciły się do odrabiania strat, w ataku punktowała Szczygioł, z dobrej strony pokazała się Gabriela Makarowska i tym samym doszło do remisu 12:12. Zespół gości wygrywał akcje sytuacyjne, skuteczniej zagrał na siatce i miał jeden punkt przewagi po ataku Marty Janiuk (18:17). Przełomowym momentem tego seta był as serwisowy Agaty Trybuły oraz błąd własny jaki popełniły opolanki (21:19). Seria Trybuły trwała nadal, a przyjezdne po dwóch kolejnych straconych punktach z rzędu zostały przywołane przez swoje szkoleniowca (23:19). Seta asem serwisowym zakończyła Oriana Miechowicz i trzy punkty pozostały w Świeciu

Joker Mekro Energoremont Świecie – AZS Uni Opole 3:0
(25:20, 25:18, 25:20)

Joker: Kukulska (11), Brzoska (11), Miechowicz (15), Wenerska (1), Fojucik (1), Majkowska (8), Żurawska (libero) oraz Trybuła (1) i Nowacka (10)
Uni: Janiuk (7), Wołodko (1), Gierak (10), Ciesiulewicz (6), Szczygioł (9), Witowska (3), Rusin (libero) oraz Sobiczewska (5), Makarowska i Orzyłowska (2)