Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo dąbrowianek z SMS-em PZPS Szczyrk

I liga K: Zwycięstwo dąbrowianek z SMS-em PZPS Szczyrk

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonały w spotkaniu wyjazdowym SMS PZPS Szczyrki 3:0. Wygrana ta łatwo nie przyszła drużynie gości. Po łatwo wygranym pierwszym secie w kolejnych dwóch uczennice postawiły wysoko poprzeczkę swoim rywalkom i toczyły wyrównany pojedynek. Ostatecznie większe obycie na ligowych boiskach i doświadczenie dało znać o sobie i tym samym trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki z Zagłębia.

Od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały dąbrowianki, przy serii Aleksandry Lipskiej MKS prowadził 6:1. Młode zawodniczki ze Szczyrku za sprawą Pauliny Damaske zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty i przegrywały 4:6. Kolejną dobrą serią zagrywek popisała się Dorota Ściurka, przyjezdne punktowały w kontratakach, nie do zatrzymania była Aleksandra Lipska i po jej zbiciach było 16:8 dla zespołu gości. Przewaga i dominacja podopiecznych trenera Adama Grabowskiego nie podlegały żadnej dyskusji, pojedyncze ataki Rozalii Hnatyszyn czy Pauliny Damaske na niewiele się zdały. Skuteczna gra w obronie oraz kontrataki zamieniane w punkty dały zespołowi gości dziesięciopunktową przewagę (22:12). Tego jednostronnego seta atakiem ze skrzydła zakończyła Dorota Ściurka.

W drugim secie tego spotkania dąbrowianki na początku prowadziły 5:2. Przyjezdne punktowały w bloku oraz w ataku i powiększyły swoje prowadzenie do czterech punktów (7:3). Ekipę ze Szczyrku do walki poderwała Rozalia Hnatyszyn, zawodniczka ta skutecznie zagrywała i atakowała i na tablicy wyników był remis 7:7. Ciężar gry na siebie w ekipie gości wzięła Sandra Szczygioł, więcej do powiedzenia w tym okresie gry miał MKS, drużyna ta prowadziła wówczas 13:9. Przez dłuższy czas na prowadzeniu był zespół gości, który odrzucił swoje rywalki od siatki, przyjezdne lepiej grały w akcjach sytuacyjnych i prowadziły 18:14. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu zagrywki pojawiła się Paulina Damaske. Zawodniczka ta popisała się mocnymi zagrywkami, dąbrowianki miały problemy z przyjęciem i oddawały piłkę na drugą stronę. W kontratakach nie do zatrzymania była Rozalia Hnatyszyn, dzięki której SMS odrobił straty i prowadził 23:22. Przez dłuższy czas trwała wzajemna wymiana ciosów i żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Więcej szans miały podopieczne Waldemara Kawki, młode siatkarki SMS-u miały sześć piłek setowych, nie wykorzystały ich i srodze się to na nich zemściło. W końcówce większym opanowaniem wykazały się dąbrowianki i wygrały tę część meczu po grze na przewagi 32:30.

W kolejnym secie tego spotkania na początku po atakach Pauliny Drużkowskiej prowadził SMS 2:0. Ekipa gości oprowadziła do remisu po serii błędów własnych uczennic. Gra obu drużyn falowała, a wynik oscylował wokół remisu, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Przy stanie 14:14 asem serwisowym popisała się Weronika Szlagowska, błąd w ataku popełniła Aleksandra Lipska i o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski, SMS prowadził wówczas 16:14. Do kolejnego remisu doprowadziła Dorota Ściurka, pomimo tego w natarciu nadal były uczennice. Z dobrej strony pokazała się Zofia Szczotkiewicz, przyjezdne myliły się w ataku i uczennice odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (20:17). Dąbrowskie siatkarki odrobiły straty, a zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie potrafiły skończyć ataków własnych. Przy stanie 23:22 dla SMS-u w roli głównej wystąpiła Małgorzata Lis, najpierw skutecznie zaatakowała, a potem popisała się skuteczną akcją z piłki przechodzącej i tym samym MKS wygrał cały mecz za trzy punkty.

SMS PZPS Szczyrk – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(12:25, 30:32, 23:25)