Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa zwycięstwa Karpat Krosno w walce o utrzymanie

I liga K: Dwa zwycięstwa Karpat Krosno w walce o utrzymanie

Siatkarki Karpat Krosno w miniony weekend dwukrotnie pokonały WTS Włocławek w meczach decydujących o utrzymaniu w I lidze kobiet. Do osiągnięcia celu podopiecznym trenera Dominika Stanisławczyka brakuje już tylko jednej wygranej. Teraz rywalizacja przenosi się do Włocławka, gdzie zespół beniaminka będzie chciał przedłużyć swoje szanse.

W meczu sobotnim do połowy dwóch pierwszych setów toczyła się wyrównana walka. W partii otwarcia krośnianki próbowały zyskiwać przewagę od stanów 3:3, 11:11 i 18:18. Na szczęście dla kibiców gospodyń końcówka tego trudnego seta należała już do Karpatek, które wygrały do 19.

Jeszcze trudniej miejscowe miały w drugim secie. Przegrywały bowiem 12:15, 15:18, co zagroziło pomyślnemu dotychczas przebiegowi meczu. Od tej pory wszakże krośnianki przejęły inicjatywę, seryjnie zdobywając punkty. Ostatnia odsłona toczyła się już pod dyktando miejscowych. Bardzo dobry mecz zagrała Kinga Stronias, która została MVP spotkania.

W niedzielę zawodniczki z WTS-u zagrały lepiej. Popełniały mniej błędów w zagrywce, potrafiły dobrze bronić. We fragmentach pierwszego i drugiego seta osiągnęły nawet czteropunktowe prowadzenie. Gdy zespół Karpat poprawił przyjęcie to bardzo szybko doganiał swoje rywalki i pozbawiał je złudzeń co do tego która drużyna jest lepsza w tym spotkaniu. Bardzo dobrze ponownie zagrała Kinga Stronias, swoje ataki kończyła Ewa Bimkiewicz wspomagana przez Adriannę Muszyńską i środkowe. MVP spotkania została Ewa Bimkiewicz.