Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Złoty set i brąz dla Jokera Świecie

I liga K: Złoty set i brąz dla Jokera Świecie

Joker Mekro Energoremont Świecie mimo iż przegrał niedzielny mecz z WTS-em Solną Wieliczka 0:3, to właśnie on zdobył brązowy medal w I lidze kobiet w sezonie 2016/17. W pierwszym meczu lepsze okazały się zawodniczki ze Świecia i o wszystkim zadecydował złoty set. W nim lepsze okazały się podopieczne Andrzeja Nadolnego.

Pierwszy set rozpoczął się od remisu 6:6 i od tego momentu dziewczyny z Wieliczki zaczęły budować przewagę. Przy stanie 20:16 dla gości trener Andrzej Nadolny poprosił o czas, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Przy wyniku 16:20 na boisko weszła Małgorzata Sobolewska w miejsce Katarzyny Wenerskiej. Świeciankom udało się odrobić dwa punkty. Przy wyniku 19:21 to goście poprosili o czas i następnie zdobyły kolejne 2 punkty przewagi. Na boisko wróciła Katarzyna Wenerska. Jednak nie udało się wygrać tego seta. Świecianki przegrywają go 23:25.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia wieliczanek 4:2. Na boisku ponownie pojawiła się Małgorzata Sobolewska. Jokerki doprowadziły do remisu 5:5, ale chwilę później przegrywały już 9:12. Po dwóch skutecznych atakach Sandry Szczygioł Joker doprowadził do wyniku 12:13. Od tego momentu sprawy w swoje ręce biorą przyjezdne, które wychodzą na prowadzenie 21:15. Przy tym wyniku w drużynie ze Świecia boisko opuściła Kinga Dybek, a w jej miejsce weszła Patrycja Wyrwa. Katarzyna Wenerska powróciła na parkiet i przy jej zagrywkach i skutecznych atakach Gabrieli Borawskiej udało się w drugim secie doprowadzić do remisu po 23. W końcówce tego seta więcej szczęścia miały dziewczyny z Wieliczki i wygrały go 27:29.

W trzecim secie wieliczanki małymi krokami budowały przewagę (5:8). Przy wyniku 12:16 trener świecianek poprosił o czas, co poskutkowało odrobieniem strat (16:19 oraz 21:22). Mimo iż było bardzo blisko wygrania tej partii, padła ona łupem gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla wieliczanek, ale nie oznaczało to przegranej Jokerek, ponieważ tydzień wcześniej wygrały one na wyjeździe 3:1. Tym oto sposobem oba zespoły zyskały po 3 punkty za wygrane spotkania i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tzw. złoty set. Takiego seta gra się do 15 punktów, tak samo jak tie-breaka.

W tym secie walka była zacięta od samego początku do samego końca. Obie drużyny chciały dzisiejszego wieczora świętować zajęcie III miejsca w I lidze. Przy wyniku 8:7 dla gospodyń nastąpiła zmiana stron. Jokerki prowadziły już 13:11, ale wieliczanki doprowadziły do remisu po 13. Dwie ostatnie akcje należały do Jokera.

Joker Świecie – WTS Solna Wieliczka 0:3
(23:25, 27:29, 23:25)

Złoty set: 15:13 dla Jokera