Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zespół z Opola lepszy od Energetyka Poznań

I liga K: Zespół z Opola lepszy od Energetyka Poznań

Siatkarki Uni Opole zrewanżowały się Energetykowi Poznań za porażkę z pierwszej rundy i pokonały poznanianki w ich hali 3:1. Dzięki tej wygranej drużyna z Opola wciąż ma szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym. Energetyk rozegrał jeden mecz więcej i ma zaledwie jeden punkt przewagi nad Uni.

Od mocnego uderzenia mecz z Energetykiem Poznań rozpoczęła drużyna Uni, przy serii zagrywek Ilony Gierak przyjezdne prowadziły 6:0. Miejscowe zawodniczki miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Z biegiem czasu obraz gry nie uległ zmianie, w ekipie Energetyka szwankowało przyjęcie i po tym jak ze środka punkt zdobyła Magdalena Janiuk, było 13:5 dla przyjezdnych. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk, na niewiele się to zdało, gra jego podopiecznych była szarpana, poznanianki przegrywały 8:16. Ciężar gry na siebie wzięła Joanna Sikorska, punktowała w kontratakach, serią zagrywek popisała się Kinga Dybek i przewaga zespołu gości zmalała do trzech punktów (17:14). Przy kolejnej serii Dominiki Witowskiej podopieczne Nicoli Vettoriego prowadziły 23:17, po czym stanęły w miejscu, popełniły wiele błędów własnych i doszło do remisu. Gra na przewagi obfitowała w zwroty akcji, najjaśniejszą postacią na boisku w zespole gości była Kinga Stronias, która w końcówce popisała się atakami, ostatni punkt zdobyła punktowym blokiem na Joannie Sikorskiej i jej ekipa prowadziłą w meczu 1:0.

Poznanianki w drugiej partii spotkania odrzuciły swoje rywalki od siatki, opolanki miały duże problemy z przyjęciem, na siatce czujnie zagrała Adrianna Muszyńska i dzięki tej zawodniczce Energetyk prowadził 8:4. Gra obu drużyn falowała, po tym jak serią zagrywek popisała się Sandra Szczygioł, przyjezdne zbliżyły się na dwa punkty i przegrywały 10:12. Rozgrywająca ekipy z Poznania – Ewelina Tobiasz skutecznie gubiła blok swoich rywalek, po tym jak popisała się skuteczną kiwką było 18:14 dla gospodyń i o drugą przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec gości. W natarciu nadal były poznanianki, punktowała Joanna Sikorska oraz Adrianna Muszyńska. Punktowy atak Kingi Dybek dał ekipie z Wielkopolski pięciopunktową przewagę (23:18), siatkarka ta popisała się asem serwisowym i zakończyła zmagania w tym secie.

W kolejnym secie meczu przyjezdne z Opola zbudowały sobie trzypunktową przewagę (7:4), którą utrzymały przez dłuższy czas. Po asie serwisowym Weroniki Wołodko trener Marcin Patyk przywołał swoje podopieczne do siebie, Energetyk przegrywał 10:14. Posunięcie to nic nie zmieniło w grze wiceliderek tabeli, opolanki dominowały w grze na siatce, z dobrej strony pokazała się Sandra Szczygioł i przy jej serii było 19:11 dla Uni. Był to moment zwrotny tej części gry, opolanki nie popełniły takich błędów jak miało to miejsce w pierwszym secie meczu. Kiwką tego seta zakończyła Sandra Szczygioł.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu Energetyk musiał wygrać tą część meczu. Gospodynie na początku prowadziły 5:2 po zbiciu Adrianny Muszyńskiej, do remisu doszło po serii błędów miejscowej ekipy, zespół z Opola wyrównał straty i miał jeden punkt przewagi (9:8). Wynik oscylował wokół remisu, żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi (10:10, 12:12). Punktowy atak Joanny Sikorskiej oraz blok tej zawodniczki dały ekipie z Poznania trzypunktową zaliczkę (15:12). W polu zagrywki ręki nie zwalniała Muszyńska. Opolanki odpowiedziały trudnymi zagrywkami w wykonaniu Sandry Szczygioł i tablica wyników ponownie wskazała rezultat remisowy (15:15). W końcówce seta lepiej spisały się podopieczne trenera Vettoriego, które punktowały na siatce, pierwszoplanową postacią tego spotkania była Kinga Stronias, a seta oraz mecz kiwką zakończyła Sandra Szczygioł.

MVP: Kinga Stronias

Enea Energetyk Poznań – Uni Opole 1:3
(27:29, 25:20, 19:25, 21:25)

Energetyk: Dreczka (8), Tobiasz (7), Dybek (14), Aleksandra Muszyńska (5), Adrianna Muszyńska (19), Sikorska (19), Nowak (libero) oraz Omelaniuk (2) i A. Bogdanowicz
Uni: Janiuk (15), Wołodko (4), Gierak, Stronias (21), Szczygioł (21), Witowska (9), Szczygłowska (libero) oraz Makarowska, Sobiczewska (1) i Ciesiulewicz (7)