Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zdziesiątkowana Wisła bez szans w starciu z Jokerem

I liga K: Zdziesiątkowana Wisła bez szans w starciu z Jokerem

Siatkarki ze Świecia przyjechały do Wisły z dużymi apetytami na zwycięstwo, tym bardziej że ich rywalkami był zespół, który ma za sobą bardzo intensywny okres meczów rozgrywanych co kilka dni. Trenerka Ewa Cabajewska przy 10 zawodniczkach do dyspozycji ma niewielkie pole manewru. Jej podopiecznym sił starczyło zaledwie na trzy sety, w czwartej partii ekipa gości zdemolowała stołeczną drużynę.

Mecze bemowskich syren z zespołem ze Świecia zawsze należały do zaciętych i pierwszy set również zwiastował dużo emocji w tym spotkaniu. Początkowo „w gazie” były zawodniczki Wisły Warszawa, które po dobrej zagrywce Katarzyny Połeć na Adriannę Kukulską prowadziły 9:6. Szybko przypomniała o sobie też liderka stołecznej drużyny, as Katarzyny Marcyniuk skłonił trenera Marcina Wójtowicza do poproszenia o przerwę (13:8). Stopniowo świecianki odzyskiwały skuteczność, dwa ataki Oliwii Sieradzkiej, bardzo pewna gra na siatce Pauliny Brzoski sprawiły, że dość szybko na tablicy wyników pojawił się remis po 17. Końcówka należała jednak do kapitan Jokera, Weroniki Fojucik, która najpierw popisała się pojedynczym blokiem, a w ostatniej akcji seta jej kiwka pozostała bez reakcji obrony siatkarek Wisły (22:25).

Również w drugim secie żadna z drużyn długo nie mogła zbudować wyraźnej przewagi. Na parkiecie pojawiła się Oriana Miechowicz, zastępując Oliwię Sieradzką. Prawoskrzydłowa wprowadziła się na boisko bardzo dobrze i efektem był zmiany był czas dla Ewy Cabajewskiej (7:9). W tym secie wreszcie wsparcie otrzymała Marcyniuk, punktowały też Żaneta Baran i Ewelina Mikołajewska, choć ta ostatnia nie utrzymywała takiej samej jakości gry w przyjęciu zagrywki i była dość często ostrzeliwana przez przyjezdne. As serwisowy Katarzyny Wenerskiej i blok Brzoski oraz piłka przechodząca zbita przez Paulinę Majkowską były wyraźnymi sygnałami ostrzegawczymi dla stołecznej drużyny. Piłki setowe dała świeciankom Kukulska, ale wszystkie trzy matchballe zostały zmarnowane przez podopieczne Marcina Wojtowicza, który próbował wybić z rytmu zagrywającą Annę Lewandowską nawet prośbą o trzecią przerwę w secie. Ostatecznie warszawianki odwróciły losy tej partii, a bezpańską piłkę pewnie na stronę świecianek zbiła Marcyniuk (28:26).

Trzeci set był ostatnim akcentem wyrównanej walki w tym meczu. Trenerskiego „nosa” miał jednak szkoleniowiec Jokera, bo po bloku na Kukulskiej (20:18) rządziła już tylko jedna drużyna. Na parkiecie pojawiła się młoda Dagmara Dąbrowska i przy jej zagrywce gospodynie zdobyły trzy bardzo ważne punkty, wychodząc na prowadzenie. Świecianki dołożyły do tego jeszcze blok na Baran, a Fojucik przypieczętowała losy seta, kończąc długą akcję na 23:25.

O czwartym secie wypada napisać tylko tyle, że się odbył. Warszawianki nie radziły sobie w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła, od zagrywek przyjmowanych w trybuny, aż po ataki w środek siatki. Nawet kiwka Wenerskiej w sam środek boiska pozostała bez reakcji gospodyń (11:22), a trener Ewa Cabajewska niewiele mogła tu zdziałać, bo jedynie na środku siatki dysponowała ona kompletem zmian. Nie pomogło również wprowadzenie na moment Anny Gawęckiej, która spędziła na parkiecie zaledwie chwilę. Po 22 minutach Kukulska zakończyła tego seta i cały mecz.

Wisła Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(22:25, 28:26, 23:25, 14:25)

Wisła: Baran (12), Marcyniuk (18), Lewandowska (3), Mikołajewska (15), Połeć (12), Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Jaroszewicz (1), Banasiak i Gawęcka
Joker: Kukulska (11), Brzoska (12), Wenerska (7), Fojucik (17), Majkowska (18), Sieradzka (7), Żurawska (libero) oraz Tomczyk, Dąbrowska (1) i Ociepa