Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty pojedynek na korzyść gospodyń ze Szczyrku

I liga K: Zacięty pojedynek na korzyść gospodyń ze Szczyrku

W meczu 10. kolejki wyżej sklasyfikowany zespół SMS-u PZPS Szczyrk podejmował ostatni w tabeli NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Choć zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były młode siatkarki SMS-u, to przyjezdne postawiły miejscowym zawodniczkom trudne warunki. Ostatecznie jednak po czterech wyrównanych setach z kompletu punktów mogły cieszyć się gospodynie.

Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi kobiet, jednak w starciu z SMS-em PZPS Szczyrk pokazał się z bardzo dobrej strony. Już w pierwszym secie przyjezdne postawiły trudne warunki, na swoją korzyść rozstrzygając końcówkę premierowej partii. Zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego lepiej radziły sobie w ataku ze skrzydeł, dzięki czemu pierwsza odsłona padła łupem NOSiR-u 25:22.

Podrażnione siatkarki SMS-u z wysokiego C rozpoczęły seta numer dwa (8:1) i nie miały większych problemów z utrzymaniem swojego wysokiego prowadzenia (14:8). Jak szybko jednak zdobyły swoją przewagę, tak szybką ją straciły, bowiem o wyniku tej partii decydowała dopiero gra na przewagi. W niej więcej chłodnej głowy zachowały podopieczne Wiesława Popika (30:28) i właśnie ta zacięta końcówka okazała się kluczowa dla całego pojedynku.

W trzecim secie nie brakowało pewności w poczynaniach gospodyń, które kontrolowały przebieg tej partii (25:20) i chociaż SMS dobrze wszedł również w czwartą odsłonę, to rywalkom udało się zmniejszyć straty (17:21). Po raz kolejny jednak w końcówce lepsze okazały się gospodynie, które lepiej spisywały się w ataku. To SMS wygrał tę część meczu, a co za tym idzie całe spotkanie, a ostatnie zbicie w pojedynku należało do Olivii Różański, która w całym meczu zapisała na swoim koncie 20 oczek i została najlepiej punktującą zawodniczką miejscowej drużyny. Kolejną była Natalia Murek, kończąc spotkanie z 17 punktami, a za nią uplasowała się środkowa Kinga Różańska z dorobkiem 15 oczek.

SMS PZPS Szczyrk – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(22:25, 30:28, 25:20, 25:23)