Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz na korzyść MKS-u, Joker bez punktu

I liga K: Zacięty mecz na korzyść MKS-u, Joker bez punktu

Twarde warunki gry postawiły dąbrowiankom siatkarki Jokera Świecie. Pomimo dobrej postawy musiały one uznać wyższość ekipy z Dąbrowy Górniczej. Dla podopiecznych trenera Adam Grabowskiego było to ósme zwycięstwo z rzędu, w tym siódme za komplet punktów. Dąbrowianki dzięki tej wygranej zostały nowym liderem tabeli i powiększyły przewagę nad drużyną ze Świecia do dziewięciu punktów.

Na początku meczu wynik oscylował wokół remisu, po asie serwisowym w wykonaniu Oliwii Sieradzkiej było 8:6 dla Jokera. Dąbrowianki miały problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne i po zbiciach Weroniki Fojucik przegrywały 8:12. Gospodynie grały ospale, nie kończyły ataków własnych i przy stanie 11:15 o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski. Posunięcie to nic nie zmieniło, w natarciu nadal był zespół gości. Po atakach Aleksandry Lipskiej MKS zbliżył się do świecianek na dwa punkty (16:18), ale kilka chwil później to przyjezdne po raz kolejny doszły do głosu punktowała Paulina Majkowska oraz Katarzyna Wenerska i tablica wyników wskazała rezultat 21:17 dla zespołu gości. Do końca seta Joker kontrolował boiskowe wydarzenia i wygrał tę część meczu w stosunku 25:20.

Joker poszedł za ciosem i po kontrataku Oliwii Sieradzkiej prowadził 5:4. Świecianki lepiej spisały się w obronie, punktowały w kontratakach i po ataku Adrianny Kukulskiej miały dwupunktową przewagę (12:10). MKS doprowadził do remisu po asie serwisowym Aleksandry Lipskiej (13:13). Gra obu drużyn falowała, najpierw ciężar gry na siebie wzięła Adrianna Kukulska i dzięki niej przyjezdne prowadziły 18:15. Odpowiedź dąbrowianek była natychmiastowa, Agata Michalewicz, wykonała serię trudnych zagrywek i MKS prowadził 20:19. Następnie przy stanie 20:20 asami serwisowymi popisała się Katarzyna Bryda i to ekipa z Zagłębia wygrała drugiego seta. Przyjezdne w końcówce popełniły błędy i było to przyczyną ich porażki.

W trzecim secie spotkania Joker na początku prowadził 4:0 przy serii Katarzyny Wenerskiej. Do remisu doszło po punktowym bloku Małgorzaty Lis na Adriannie Kukulskiej (5:5). Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 10:10, po czym punkt w ataku zdobyła Katarzyna Bryda, błąd własny popełniły przyjezdne i było 12:10 dla MKS-u. Ta dwupunktowa przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 20:18. Po zbiciu Aleksandry Lipskiej przewaga dąbrowianek wzrosła do trzech punktów (21:18). Był to moment zwrotny tego seta, podopieczne Marcina Wojtowicza zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt (21:22), ale na więcej nie było ich już stać. Seta atakiem zamknęła Katarzyna Bryda.

W kolejnym secie tego meczu żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Gra obu ekip falowała, MKS po błędzie swoich rywalek prowadził 10:8. Przy serii Oliwii Sieradzkiej wyrównał i miał dwa punkty zapasu (14:12). Niezrażone takim obrotem sprawy dąbrowianki za sprawą niezawodnej Aleksandry Lipskiej miały jeden punkt więcej od Jokera (17:16). Drużyna ze Świecia dobrze zagrała w bloku i doprowadziła do remisu 17:17. Przez dłuższy czas gry MKS miał przewagę, po zbiciu Katarzyny Bryda wynosiła ona trzy punkty (22:19). W końcówce przy stanie 24:22 dla gospodyń po ataku Pauliny Majkowskiej doszło do remisu 24:24 i o wszystkim musiała decydować gra na przewagi. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej na drugą stronę. Świecianki przy stanie 27:26 oraz 28:27 nie wykorzystały swoich szans na wygraną w tym secie. Błąd własny drużyny gości sprawił, że z trzech punktów mogły cieszyć się gospodynie.

MKS Dąbrowa Górnicza – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1
(20:25, 25:20, 25:22, 30:28)

MKS: Bryda (16), Stroiwąs (6), Lipska (27), Lis (9), Ściurka (13), Michalewicz (4), Colik (libero) oraz Bodasińska, Czerwińska i Wilczek
Joker: Kukulska (8), Brzoska (11), Wenerska (2), Fojucik (14), Majkowska (12), Sieradzka (19), Żurawska (libero) oraz Miechowicz (4), Dąbrowska (5), Ociepa i Trybuła