Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Częstochowie dla Solnej Wieliczka

I liga K: Zacięty mecz w Częstochowie dla Solnej Wieliczka

Zawodniczki Solnej Wieliczka dopisały do swojego konta kolejne 2 punkty, wygrywając z Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa po pięciosetowym boju i nadal są niepokonane w rozgrywkach ligowych. Zespół z Wieliczki lideruje rozgrywkom I ligi kobiet, częstochowianki po zdobyciu jednego punktu są na 10. miejscu w tabeli.

Sobotnie starcie w Hali Częstochowa rozpoczęło się dla zawodniczek z Wieliczki bardzo dobrze. Wiele składnych akcji doprowadziło do finalnego sukcesu, który jak się później okazało nie był już taki do samego końca. Ostatecznie pierwszy set Solna zakończyła punktowym blokiem Aleksandra Pasznik i pokonała beniaminka 25:20. Drugi set to popis gry gospodyń, które od samego początku narzuciły swój styl gry i budowały pokaźną przewagę w całym secie. Siatkarki gości w samej końcówce partii zaryzykowały szalony pościg i zapewne gdyby nie tak duża strata, to mogły dopaść na dystansie swoje rywalki, ale jednak było to fizycznie niemożliwe. Częstochowianka wygrała tę partię 25:21 i doprowadziła do remisu w spotkaniu.

Set numer trzy był zgoła odmienny niż ten drugi, tym razem siatkarki Solnej kontrolowały przebieg gry, zbudowały sobie kilku punktową przewagę i skrupulatnie zdobywały punkty, które ostatecznie wyprowadziły je na prowadzenie w meczu. Czwarta partia i kolejna zmiana gry jak w kalejdoskopie. Najpierw szybkie prowadzenie wieliczanek, na które zareagował trener gospodyń, co dało zamierzony efekt, a nawet okazało się strzałem w dziesiątkę. Szybko z czteropunktowej przewagi Tygrysic zrobiła się kilkunastupunktowa strata. Gdy na samym początku mogło się wydawać, że gra jest pod kontrolą zespołu gości, to wszystko się odwróciło do góry nogami i finalnie Częstochowianka wygrała seta do 15 i dzięki temu doprowadziła do tie-breaka.

Dla wieliczanek był to już trzeci mecz na pełnym dystansie w przeciągu 8 dni, dlatego niepokój wśród kibiców gości był zrozumiały. Siatkarki Solnej weszły w tego seta jakby to była pierwsza partia meczu po kilkudniowym odpoczynku. Pełna świeżość, skrupulatność w konstruowaniu i kończeniu akcji, oraz finalne zwycięstwo 15:8. MVP spotkania w Częstochowie została wybrana Barbara Cembrzyńska, dla której było to pierwsze indywidualne wyróżnienie w sezonie.

(20:25, 25:21, 19:25, 25:15, 8:15)

Częstochowianka: Łukasiewicz (12), Mroczek (24), Stachowicz (1), Oktaba (8), Ociepa (2), Sieradzka (15), Wysokińska (libero) oraz Gierczyńska (libero), Szumera (6), Pietrzkiewicz, Matyszczak i Lach (7)
Solna: Bimkiewicz (12), Piśla (12), Skowron (3), Cur (8), Pasznik (4), Cembrzyńska (8), Colik (libero) oraz Gajer (1), Jędrzejewska (3), Osadchuk (7), Trocińska (3) i Kosidło