Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięte starcie w Wieliczce, Solna lepsza od Grupy Azoty

I liga K: Zacięte starcie w Wieliczce, Solna lepsza od Grupy Azoty

fot. Michał Szymański

W ramach 23. kolejki I ligi kobiet 7R Solna Wieliczka podejmowała we własnej hali Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Derby województwa małopolskiego lepiej rozpoczęły się dla miejscowych, które pewnie wygrały premierową odsłonę. Po zmianie stron emocji było zdecydowanie więcej i walka trwała do samego końca, jednak w końcówce ponownie lepsze okazały się wieliczanki. Były na dobrej drodze, by odpisać na swoje konto trzy punkty, ale dwie kolejne partie padły łupem Grupy Azoty. Ostatecznie po tie-breaku ze zwycięstwa mogły cieszyć się siatkarki Solnej.

Świetnie mecz otworzyła Solna, która we własnej hali szybko wypracowała kilkupunktową przewagę. Rywalki z Tarnowa nie były w stanie złapać swojego rytmu gry, popełniały sporo błędów i dlatego zupełnie nie były w stanie przerwać serii miejscowych. Te utrzymały wysoką dyspozycję do końca premierowej odsłony i wygrały pewnie, bo 25:16.Podrażniona takim obrotem spraw Grupa Azoty przystąpiła do ataku – poprawiła skuteczność w ataku, wyeliminowała błędy i gra się wyrównała. Solna nie utrzymała wcześniejszego tempa, przez co trwała walka punkt za punkt. Raz jedna ekipa miała inicjatywę, raz druga, ale po zaciętej końcówce górą ponownie okazały się zawodniczki z Wieliczki (27:25).

Tarnowiankom zależało na przedłużeniu losów rywalizacji, dlatego robiły wszystko, co w ich mocy, by nie dać się rozkręcić gospodyniom. Ponownie emocji nie brakowało i choć Solna stała przed szansą triumfu w meczu 3:0, to jednak w decydującym momencie trzeciego seta Grupa Azoty zachowała więcej zimnej krwi (30:28).

Po wyrwaniu tej końcówki ekipa gości grała jak natchniona, czego nie można było powiedzieć o zdenerwowanych przeciwniczkach. Nagle to one zaczęły się mylić, sprawdzone rozwiązania nie działały. Tarnowianki szły jak burza i było jasne, że o wszystkim zadecyduje tie-break (25:14).

Solna pomimo dotkliwej porażki zdołała się podnieść, z kolei Grupa Azoty nie zamierzała odpuszczać. Tym samym kibice byli świadkami wręcz morderczych akcji – pomimo zmęczenia, siatkarki walczyły o każdą piłkę. Do samego końca nie było wiadomo, kto będzie się cieszył ze zwycięstwa. Ostatecznie, przy wyniku 20:18, były to wieliczanki.

MVP: Karolina Piśla

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2
(25:16, 27:25, 28:30, 14:25, 20:18)

Składy zespołów:
Solna: Bimkiewicz (11), Piśla (26), Skworon (8), Cur (7), Pasznik (3), Cembrzyńska (12), Colik (libero) oraz Gajer, Jędrzejewska (4), Osadchu (3) i Trocińska (4)
Grupa Azoty: Szabo (4), Molenda (18), Duda (4), Abramajtys (2), Jaroszewicz (9), Szczygieł (4), Samul (libero) oraz Grodzka (9), Podlasek (10), Minicz (1), Buczek, Kędziora (25) i Kaczyńska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved