Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wysoka przegrana KSZO w Częstochowie

I liga K: Wysoka przegrana KSZO w Częstochowie

fot. Michał Szymański

Zgodnie z przewidywaniami beniaminek z Częstochowy pewnie i wysoko wygrał z przeżywającym ogromne kłopoty zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha po tym zwycięstwie znalazły się na czwartym miejscu w tabeli. Przyjezdne przegrały po raz siódmy z rzędu i pozostały na 11. miejsciu w tabeli.

Od początku pierwszego seta ostrowczankom nie układała się gra. Częstochowianka prowadziła 5:0 i 16:7 i przy takim wynik trener Cebo skorzystał z przerwy na żądanie. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego przede wszystkim popełniła mnóstwo błędów na przyjęciu, słabo prezentowała się w ataku, a w obronie rzadko podbijała piłki. Przy tak słabej grze KSZO ugrał w tej partii zaledwie 9 oczek i trudno było znaleźć odrobinę optymizmu na resztę spotkania.W drugim secie siatkarki KSZO zagrały już nieco lepiej. Nawet prowadziły, bo częstochowianki kilka ataków posłały w aut i było 0:3, 1:4 i 3:7. Normą jednak stało się, że ostrowczanki potrafią tracić kilka punktów w jednym ustawieniu. Tak też było i w tej partii, bo od stanu 7:7 inicjatywę przejęły już gospodynie, a w grze ostrowczanek odezwały się stare grzechy. Częstochowianka prowadziła więc 11:9, 14:11, 18:13 i 21:13. W całym meczu objęła prowadzenie 2:0.

W trzeciej odsłonie meczu zaczął w KSZO funkcjonować blok, a zespół lepiej radził sobie w obronie. Podopieczne Marcina Cebo ze stanu 3:0 doprowadziły do rezultatu 4:4, a później prowadziły 7:5, 9:7 i 10:8. Przyjezdne powownie miały problemy z odbiorem zagrywki rywalek i to Częstochowianka przejęła prowadzenie. Było 14:11 i 17:13. Od stanu 20:15 dla gospodyń zaczęło się wsteczne odliczanie. Przy wyniku 22:19 trener Stelmach wziął jeszcze na wszelki wypadek czas, ekipa gości walczyła do końca, w ostatniej akcji debiutująca w KSZO Kamila Dyduła wpakowała piłkę w siatkę i trzy punkty pozostały w Częstochowie. KSZO pod Jasną Górą, owszem, było stać na pojedyncze, udane akcje, ale jako zespół okazał się słabszy od Częstochowianki.

Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:9, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Częstochowianka: Łukasiewicz (4), Mroczek (14), Stachowicz (3), Ociepa (14), Lach (7), Sieradzka (12), Wysokińska (libero) oraz Szumera (1), Pietrzkiewicz (2), Matyszczak (1) i Stroińska (2)
KSZO: Klekot (2), Kacprzak (3), Marcyjanik (6), Piotrowska (2), Kobus (6), Kawa (3), Rdzanek (libero) oraz Klepecz, Błąszczyk i Kmuk

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved