Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wysoka porażka torunianek w meczu z Uni Opole

I liga K: Wysoka porażka torunianek w meczu z Uni Opole

Nie było emocji w starciu w grodzie Kopernika. Obie drużyny dzieliła różnica klasy, podopieczne trenera Vettoriego zgodnie z oczekiwaniami wywiozły trzy punkty z Torunia i zmniejszyły dystans punktowy do rywalek, torunianki po raz jedenasty w tym sezonie zeszły z boiska pokonane i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszym secie zawodniczki Uni po zagrywkach kapitan – Ilony Gierak odskoczyły na 12:2 i było jasne, że zwyciężą. Rywalki nie osiągnęły granicy przyzwoitości. Nie zdołały ugrać w tej partii nawet 10 punktów. W kolejnych setach zaprezentowały się nieco lepiej. Nie były jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki. W drugiej partii opolanki zaczęły od prowadzenia 3:0, potem było 5:1, 7:2, 10:3, 16:5. Czyli szybko, gładko, łatwo i przyjemnie. Gospodynie były zdecydowanie słabsze w każdym elemencie gry.

W trzeciej odsłonie torunianki nawet dobrze zaczęły. Prowadziły 4:3. Trzy kolejne punkty zdobyły opolanki. Przy stanie 11:9 dla Uni, przyjezdne zdobyły kolejny punkt i wtedy na zagrywkę weszła atakująca Sandra Szczygioł. Mocno serwująca z wyskoku doświadczona zawodniczka sprawiała ogromne problemy rywalkom. Po jej serwisach było już 19:9 dla Uni. W końcówce siatkarki Budowlanych nieznacznie zmniejszyły dystans, ale to było wszystko na co było je stać. Opolanki, grając cały czas w tym samym składzie, nie miały z nimi żadnych problemów.

Budowlani Toruń – Uni Opole 0:3
(9:25, 14:25, 17:25)