Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana SMS-u, Szóstka Mielec bez szans

I liga K: Wygrana SMS-u, Szóstka Mielec bez szans

Po porażce w meczu 9. kolejki siatkarki ze Szczyrku odbudowały się. W konfrontacji z UKS-em Szóstką Mielec SMS nie stracił nawet seta, dominacje gospodyń potwierdzają również wyniki poszczególnych setów.

Set pierwszy i drugi były podobne przebiegiem na finiszu, gdy w okolicach 20. punktu przewagę uzyskiwały zawodniczki SMS-u PZPS i w kluczowych momentach utrzymywały nerwy na wodzy. W premierowym gospodynie warunki dyktowały przez cały czas, w kolejnym natomiast odrabiały straty, przegrywając m.in. 5:8 czy 14:16. Trzecia partia rozpoczęła się od wyniku 8:6 na korzyść UKS-u Szóstki, ale błyskawicznie ekipa trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka inicjatywę przejęła, triumfując pewnie 25:16. W owym secie najbardziej wyraźna była dominacja zespołu ze Szczyrku w ataku (16 „oczek” przy 9 przeciwniczek).

W całym meczu przyjezdne tylko w elemencie zagrywki dotrzymywały kroku SMS-owi, notując 9 punktowych serwisów. Indywidualnie zdecydowanie najbardziej pokaźny dorobek zgromadziła Paulina Damaske (22 pkt.). Odnotować warto również 8 „oczek” Karoliny Drużkowskiej i 7 – Martyny Czyrniańskiej, sześć punktów, przy wysokiej skuteczności w ataku, zdobyła środkowa Weronika Centka.

SMS PZPS Szczyrk – UKS Szóstka Mielec 3:0
(25:21, 25:22, 25:16)