Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła wyrównała stan rywalizacji

I liga K: Wisła wyrównała stan rywalizacji

W drugim meczu półfinałowym w I lidze kobiet Wisła Warszawa wygrała 3:2 z ekipą z Tarnowa i wyrównała stan rywalizacji. Mecz był niezwykle zacięty, o końcowym zwycięstwie decydował tie-break. Rywalizacja na kolejne dwa mecze przenosi się do Warszawy.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Małopolski 7:3, na siatce dobrze spisała się Klaudia Grzelak, punktował Magdalena Pytel i o przerwę poprosiła trenerka Ewa Cabajewska. Przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów po ataku Joanny Sikorskiej (11:6). Tarnowianki utrzymały to prowadzenie przez dłuższy czas. Sygnał do ataku dla zespołu gości dała Katarzyna Marcyniuk, po jej zbiciu było 10:13. kolejne akcje tego seta należały do gospodyń, po bloku na Żanecie Baran było 15:10. Warszawianki pomimo niekorzystnego rezultatu nie poddawały się, po ataku Katarzyny Marcyniuk przewaga tarnowianek zmalała do jednego punktu (17:18). Przy serii zagrywek tej zawodniczki doszło do remisu 23:23. O zwycięstwie jednej z drużyn musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia miał zespół z Warszawy, ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Ewelina Mikołajewska.

Podrażnione porażką tarnowianki na początku drugiego seta remisowały 4:4, mecz obfitował w długie wymiany, żadna z drużyn nie zdołała zbudować sobie przewagi. Ciężar gry na siebie wzięła Klaudia Grzelak, punkty zdobyła Magdalena Szabo i było 8:5 dla tarnowskich siatkarek. Do remisu doszło po błędzie własnym tarnowianek (11:11). Podopieczne Michała Betlei po skutecznej akcji Pauliny Bałdygi miały dwa punkty więcej niż Wisła (17:15). Ta sama siatkarka w końcówce seta popisała się trudnymi zagrywkami, punktowała Magdalena Pytel i tablica wyników wskazała rezultat 21:17. W końcówce zespół gości popełnił kilka błędów własnych, a seta atakiem ze skrzydła zakończyła Joanna Sikorska.

W trzecim secie meczu bemowskie syreny prowadziły 4:1. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem popełniły błędy własne i przy stanie 3:7 o przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja. Po niej dwa punkty zdobyły tarnowianki, ale inicjatywa należała do zespołu z Warszawy. Atak Katarzyny Marcyniuk dał zespołowi gości pięciopunktową przewagę (12:7). W zespole z Tarnowa nadal szwankowało przyjęcie, jedynka nadziewała się na szczelny blok warszawianek i przegrywała 7:13. Trener Michał Betleja rotował składem, ale nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. Wprawdzie kilka punktów zdobyła Paulina Głaz, ale jak się później okazało był to chwilowy zryw miejscowej ekipy. Przyjezdne postawiły szczelny blok przez który nie potrafiły się przebić ich rywalki po bloku Katarzyny Marcyniuk prowadziły 18:12. Do końca seta trwała trwała dominacja i przewaga zespołu gości, a ostatni punkt zdobyła Anna Lewandowska.

Dla tarnowskiej drużyny set czwarty był grą o pozostanie w meczu. Tym razem błędy własne popełnił zespół gości. Przy stanie 6:1 dla gospodyń o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Wisły Ewa Cabajewska. Po niej atakowała Katarzyna Marcyniuk i Żaneta Baran, przewaga Jedynki zmalała do dwóch punktów (8:6). Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Magdalena Szabo gospodynie powróciły do czteropunktowej przewagi (11:7). Zespół Wisły nie zdołał odrobić strat, z dobrej strony w drużynie z Tarnowa pokazała się Aleksandra Sikorska, atakowała Magdalena Pytel i było 16:11 dla gospodyń. Przewaga zespołu z Małopolski wzrosła do siedmiu punktów po punktowym bloku Pauliny Bałdygi (20:13). Chwilowy zryw zespołu gości na niewiele się zdał, siatkarki z Tarnowa punktowały bezpośrednio z zagrywki, a seta zamknęła Magdalena Szabo. Tym samym o końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

W nim na początku po zbiciu Katarzyny Połeć było 2:1 dla Wisły. Przewaga zespołu gości wzrosła do czterech punktów i grę przerwał Michał Betleja (4:1). Do remisu doprowadziła Paulina Bałdyga (5:5), na zmianie stron boisk drużyna ze stolicy miała dwupunktową zaliczkę (8:6). Przyjezdne zaznaczyły swoją przewagę i po błędzie własnym swoich rywalek prowadziły 9:6. Tarnowianki nie kończyły ataków własnych i w efekcie tego przegrywały 8:12, zespół gości przez cały czas utrzymał przewagę i zakończył zwycięsko grę w tym secie.

MVP: Żaneta Baran

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 2:3
(26:28, 25:19, 19:25, 25:18, 11:15)

Stan rywalizacji play-off do trzech zwycięstw: 1:1

PWSZ: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek, Gliniecka i Grodzka
Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Banasiak