Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła wygrała w Tarnowie i zagra w finale

I liga K: Wisła wygrała w Tarnowie i zagra w finale

Siatkarki Wisły Warszawa wygrały decydujące spotkanie z Grupą Azoty PWSZ Tarnów o awans do finału I ligi kobiet. Stołeczne pokonały rywalki bez straty seta i to one powalczą z Jokerem Świecie o mistrzostwo rozgrywek. Tarnowianki zaś zmierzą się z MKS-em Dąbrowa Górnicza w walce o 3. miejsce.

Pierwsza partia była zacięta, zespoły szły punkt za punkt. Przy stanie 15:15 skutecznie ze środka zaatakowała Anna Lewandowska. W następnej akcji blok obiła Ewelina Mikołajewska i Wisła Warszawa wyszła na prowadzenie. W końcówce seta asem serwisowym popisała się Sabina Podlasek, która doprowadziła do remisu (23:23). W kolejnych dwóch akcjach warszawianki zagrały skutecznie blokiem i wygrały tego seta 25:23

Na początku drugiej odsłony gospodynie objęły prowadzenie 7:4. Ósmy punkt dla swojej drużyny zdobyła Magdalena Pytel. Przy stanie 9:6, po długiej wymianie skutecznie zaatakowała ze skrzydła Katarzyna Marcyniuk. Gospodynie przez dłuższy czas utrzymywały sporą przewagę w tej partii (14:9, 16:11, 18:12). Przy stanie 24:20 tarnowianki nie wykorzystały piłek setowych, natomiast w drużynie Wisły, dobrze w ataku spisywały się: Katarzyna Marcyniuk i Żaneta Baran. Ostatecznie warszawianki wygrały drugiego seta 26:24.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia warszawianek (6:2). Tarnowianki zaczęły jednak gonić rywalki i udało im się doprowadzić do remisu (14:14). Zespoły grały punkt za punkt (19:19). W końcówce seta to gospodynie miały cztery oczka przewagi i piłki setowe w górze (24:20), jednak warszawianki nie odpuściły i wyrównały wynik (24:24). Przyjezdne ostatecznie wygrały tego seta na przewagi 28:26 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Alicja Markiewicz.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów –  Wisła Warszawa 0:3
(23:25, 24:26, 26:28)

PWSZ: Sikorska, Bałdyga, Pytel, Grzelak, Szabó, Grodzka, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Jurczyk, Podlasek
Wisła: Baran, Marcyniuk, Połeć, Lewandowska, Mikołajewska, Novgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Banasiak