Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Warszawa znów triumfuje

I liga K: Wisła Warszawa znów triumfuje

Na Wisłę Warszawa nadal nie ma mocnych w rywalizacji na I-ligowych parkietach. W siódmej kolejce pierwszej ligi Wisła pokonała w niedzielę w Kaliszu miejscową MKS Calisię 3:0 (25:21, 25:21, 25:18). Warszawianki dotychczas jako jedyny zespół nie tylko wygrały wszystkie spotkania, ale także mają maksymalną liczbę 21 punktów.

Gospodynie przystąpiły do niedzielnej potyczki w znakomitych humorach. Beniaminek z Kalisza wprawdzie przegrał dwa pierwsze spotkania na zapleczu Orlen Ligi, ale ostatnio zanotował cztery zwycięstwa z rzędu. Była zawodniczka Wisły – Ivana Isailović i koleżanki liczyły, że przed własną publicznością uda im się przedłużyć dobrą serię. Wisła natomiast przyjechała do Kalisza jako jedyny niepokonany zespół w lidze. Na dodatek wszystkie dotychczasowe spotkania stołeczna ekipa wygrała za trzy punkty.

Warszawianki tak naprawdę miały problemy tylko w pierwszej partii. Calisia w pewnym momencie prowadziła 16:11. Potem Wisła znaczenie poprawiła grę i zwyciężyła w tym secie 25:21. W drugiej odsłonie przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie od początku i także wygrały 25:21. Tylko chwilami gospodynie były w stanie walczyć jak równy z równym. Trzeci set był formalnością. W nim warszawianki triumfowały w stosunku 25:18. Wisła po tym zwycięstwie ma na koncie maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów, a więc 21 w siedmiu kolejkach. W niedzielę Warszawskie Syreny po raz czwarty wygrały 3:0. Trzy inne starcia zwyciężały wynikiem 3:1.

MKS Calisia Kalisz – Wisła Warszawa 0:3
(21:25, 21:25, 18:25)

źródło: wisla-warszawa.pl