Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Warszawa z kompletem punktów w ostatniej kolejce

I liga K: Wisła Warszawa z kompletem punktów w ostatniej kolejce

Siatkarki Radomki Radom miały szanse, aby zmagania w rundzie zasadniczej zakończyć na trzecim miejscu w tabeli. Musiały jednak zdobyć komplet punktów w starciu z liderem – Wisłą Warszawa. Już po trzech setach stało się jasne, że ta sztuka im się nie uda, a podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka bez większych problemów zakończyły spotkanie w czterech setach, triumfując w ostatnim z nich 25:14.

Pojedynek rozpoczął się od gry punkt za punkt, ale jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki ze stolicy (5:3). Dobre zagrywki Miriany Djurić pozwoliły na powiększenie przewagi (9:4), którą gospodynie cały czas utrzymywały (12:7). Radomka zniwelowała część swoich strat przy serwisie Majki Szczepańskiej (13:15), a chwilę potem na tablicy wyników zagościł remis po 16. Warszawianki szybko odzyskały dystans (18:16). W końcówce ponownie gra się wyrównała (21:21), ale blok na podopiecznych Dominika Stanisławczyka dał im piłkę setową (24:22). Radomianki się nie poddawały (24:24), jednak ostatecznie as serwisowy Marty Wellny zakończył premierową odsłonę (27:25).

Kolejną partię lepiej rozpoczęły przyjezdne (6:3), ale szybko dobra gra w polu zagrywki pozwoliła wyjść na prowadzenie Wiśle Warszawa (8:6). Krótką serią popisały się także rywalki (10:10) i gra się wyrównała (14:14). Pomyłka w ofensywie pozwoliła ekipie Jacka Skroka odskoczyć na dwa oczka i po asie serwisowym Gabrieli Borawskiej Radomka miała już trzy punkty zapasu (17:14) i ta w miarę bezpieczna przewaga cały czas się utrzymywała (22:19). Zbicie z lewego skrzydła dało ekipie z Radomia piłkę setową (24:20), a atak z prawego doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

Podrażnione gospodynie od mocnego uderzenia rozpoczęły seta numer trzy (4:1), jednak błyskawicznie kontakt punktowy złapały rywalki (4:5) chwilę potem, doprowadzając do remisu po 8. Dopiero blok Katarzyny Mróz przywrócił warszawskiej drużynie przewagę (12:10), ale ta sytuacja nie trwała zbyt długo (13:13). Wisła Warszawa cały czas była z przodu, choć raz miała oczko, raz dwa więcej (17:15), ale autowy atak Szczepańskiej pozwolił gospodyniom na zwiększenie dystansu. Tym samym odwdzięczyła się Joanna Sobczak i ponownie w tym secie był remis (19:19). W kluczowym momencie kontratak warszawianek pozwolił im odzyskać przewagę (22:20), a atak w aut przeciwniczek dał miejscowej drużynie piłkę setową (24:21), którą ta wykorzystała już przy pierwszej okazji.

Ponownie to zawodniczki stołecznego klubu lepiej rozpoczęły seta (8:3) i cały czas były w stanie utrzymać swoją przewagę (11:6). Pojedyncze dobre zagrania, między innymi Soni Kubackiej, to było za mało, aby nawiązać na tym etapie wyrównaną walkę (8:13). Anna Sobczak atakiem z lewego skrzydła zakończyła długą wymianę (18:12) i chwilę potem podopieczne trenera Stanisławczyka całkowicie przejęły inicjatywę (21:12). Sobczak i jej mocne zagranie dało Wiśle pierwszą piłkę meczową (24:14), a ostatnie słowo należało do Marty Wellny (25:14).

Wisła Warszawa – MKS E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(27:25, 21:25, 25:21, 25:14)

Wisła: Wellna (16), Mróz (6), Połeć (4), Nadziałek (4), Sobczak (16), Djurić (18), Saad (libero) oraz Jurczyk (2) i Nowgorodczenko
Radomka: Pelczarska (2), Borawska (16), Kubacka (5), Biała (11), Ponikowska (11), Szczepańska (11), Bator (libero) oraz Samul (libero), Czajka, Przepiórka, Miechowicz (3), Śmieszek (1) i Molenda (1)