Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła pokonały Karpaty, udany debiut nowego trenera

I liga K: Wisła pokonały Karpaty, udany debiut nowego trenera

Bemowskie Syreny po raz pierwszy zagrały pod wodzą Mikołaja Mariaskina. Dotychczasowy drugi szkoleniowiec zastąpił Piotra Hilkę i w swoim debiucie na stanowisku głównego trenera wywalczył z zespołem trzy punkty. Wisła pozostała na piątym miejscu w tabeli, natomiast ekipa z Krosna ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje 11. lokatę. W najbliższy piątek dojdzie do derbów Warszawy,  BlueSoft Mazovia będzie podejmowała Wisłę.

Mikołaj Mariaskin już raz miał okazję poprowadzić zespół Wisły, ale zrobił to w zastępstwie Hilki, który ze względów formalnych musiał udać się na Białoruś, wtedy Wisła przegrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza po tie-breaku. Teraz zadebiutował jako pierwszy szkoleniowiec.  Wisła w przeszłości wielokrotnie grała w Krośnie i były to ciekawe widowiska. Teraz emocje były tak naprawdę tylko w pierwszym secie. W inauguracyjnej odsłonie długo na prowadzeniu znajdowały się gospodynie. Drużyna Wisły dobrze zareagowała i odwróciła losy tej części spotkania.

Drugi set toczył się pod dyktando gospodyń, zawodniczki Wisły miały problem z przyjęciem zagrywki Karpatek i przegrały partię wysoko 13:25. Przyjezdne szybko zapominały o nieudanym secie i wróciły do dobrej gry z końca pierwszej części. Po zwycięstwie 25:21 wszystko potoczyło się po ich myśli. Czwarty set był popisem Wisły, wynik 25:9 mówi sam za siebie. Wygrana w takim stosunku była najwyższa, jaką uzyskała Wisła w obecnym sezonie. Przeciwniczki miały duże problemy z przyjmowaniem zagrywek Eweliny Mikołajewskiej oraz Katarzyny Połeć.

Karpaty  Krosno – Wisła Warszawa 1:3
(22:25, 25:13, 21:25, 9:25)