Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła lepsza od uczennic SMS-u

I liga K: Wisła lepsza od uczennic SMS-u

Po pewnych zwycięstwach w poprzednich tegorocznych meczach I ligi w czwartek siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk nie miały aż tylu powodów do zadowolenia. W meczu z warszawską Wisłą wygrały wprawdzie pierwszego seta, ale w trzech kolejnych lepszy okazał się stołeczny zespół i to podopieczne trener Ewy Cabajewskiej zainkasowały komplet punktów.

Aż po 20 punktów zdobyte przez skrzydłowe SMS-u PZPS – Paulinę Damaske i Karolinę Drużkowską nie wystarczyło młodej ekipie Szkoły Mistrzostwa Sportowego do pokonania faworyzowanej warszawskiej Wisły. Opór przeciwniczek gospodynie złamały tylko w secie otwarcia meczu. Nieznacznie lepiej prezentowały się w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, szczególnie imponująco wypadły w bloku, którym zanotowały bezpośrednio 6 „oczek”. Nie sposób jednak nie podkreślić tego, że podopieczne trenera Waldemara Kawki wynik musiały „gonić”. Jeszcze za połową odsłony przegrywały 13:16, bo po 20. punkcie inicjatywę przejąć.

Kolejne sety były do siebie podobne, jeśli chodzi o ich przebieg. Siatkarki Wisły potrafiły wypracować sobie każdorazowo bezpieczną przewagę, którą spokojnie dowoziły do ostatnich akcji. Zwłaszcza zagrywka stołecznych sprawiała uczennicom sporo kłopotów. 6 „oczek” z 12 całej drużyny w polu serwisowym zdobyła Katarzyna Marcyniuk, z 16 punkatmi najskuteczniejsza zarazem w czwartek zawodniczka pierwszoligowca z Warszawy.

SMS PZPS Szczyrk – Wisła Warszawa 1:3
(25:22, 19:25, 20:25, 19:25)