Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła w drugim meczu play-off również nie straciła seta

I liga K: Wisła w drugim meczu play-off również nie straciła seta

Siatkarki AZS-u Politechnika Śląska Gliwice nie zdołały urwać seta faworytkom z Warszawy także w drugim meczu ćwierćfinałowym. Podopieczne Wojciecha Czapli przez dwa sety stawiały zaciekły opór siatkarkom ze stolicy, głównie dzięki ambitnej grze w obronie, ale w ataku nie były już tak skuteczne jak warszawianki. Wisła Warszawa jest już o krok od awansu do kolejnej rundy play-off. Kolejny mecz rozegranie zostanie już w Gliwicach.

W wyjściowym składzie drużyny z Gliwic zaszła jedna zmiana względem sobotniego pojedynku, bo od pierwszych minut oglądaliśmy Annę Grzechnik. Co prawda na prawym skrzydle dobrze spisywała się Barbara Sokolińska, ale nieco większe problemy z przedarciem się przez blok rywalek miała Anastazja Trach. Dość łatwe zadanie przy niezbyt wysokim bloku gliwiczanek miały Marta Wellna i Joanna Sobczak i to one dyktowały warunki gry. Ataki stołecznych siatkarek mogły robić wrażenie, przed mocnym ciosem nie zdołała zasłonić się libero gliwiczanek, Iga Piątek i cała sytuacja wyglądała dość groźnie, ale skończyło się na strachu. Dwa-trzy oczka przewagi faworytek utrzymały się do samego końca seta (25:22).

Scenariusz drugiej partii długo układał się bardzo podobnie. W końcówce gospodynie nie wykorzystały jednak piłek setowych i musiały do samego końca drżeć o rezultat. Ostatecznie jednak pojedynczy blok na Annie Grzechnik przesądził o lasach tej odsłony (27:25). Trzeci set to dominacja podopiecznych Dominika Stanisławczyka. Nawet pomimo tego, że na pozycji libero w tej partii występowała Zuzanna Kucińska, a na rozegraniu pojawiała się Olena Nowgorodczenko, to nie wpłynęło to na obraz gry. Cios od rywalek otrzymała też Paulina Brzoska, ale i ona zdołała wrócić do walki. Brak pomysłu siatkarek z Gliwic na kończenie kolejnych akcji w ofensywie znalazł swoje odzwierciedlenie w wyniku tej odsłony, którą warszawianki pewnie wygrały 25:18. Teraz rywalizacja przenosi się do Gliwic.

Wisła Warszawa – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:22, 27:25, 25:18)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Wisły

Wisła: Wellna (16), Jurczyk (8), Mróz (6), Nadziałek (6), Sobczak (11), Bergendorff (11), Saad (libero) oraz Nowgorodczenko (2) i Kucińska (libero)
AZS: Trach (8), Brzoska (10), Szapowal (7), Piątek (libero), Szczygieł (1), Grzechnik (12), Sokolińska (10) oraz Kęsik i Tomczyk