Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła blisko półfinału

I liga K: Wisła blisko półfinału

fot. Arkadiusz Kuć

W ćwierćfinale pierwszej ligi Wisła pokonała w niedzielę w Wieliczce 7R Solnę 3:1. Dzień wcześniej mecz miał bardzo podobny przebieg., a warszawianki wygrały także 3:1 i prowadzą już w tej rundzie 2:0. 

Ten mecz był praktycznie kalką sobotniego. Wisła znów gorzej zaczęła, a świetnie skończyła. W pierwszej odsłonie warszawianki walczyły jednak do samego końca. Przegrywały już 20:24, ale doprowadziły do remisu. Potem jednak dwie akcje padły łupem miejscowych. W drugiej partii  wieliczanki wygrywały 21:20, ale końcówka była znakomita w wykonaniu przyjezdnych. Na zagrywce pojawiła się kapitan zespołu – Elena Nowgorodczenko. Świetnie zagrała Anna Lewandowska, która zablokowała Grabkę i Wisła miała pierwszą piłkę setową (24:23). Ostatnia, jak się potem okazało, akcja tej odsłony była długa i chaotyczna. Znów warszawianki z Lewandowską i Baran na czele dobrze zagrały blokiem i był remis w setach.Na początku trzeciej odsłony było 5:2 dla Wisły, a następnie po atakach Marcyniuk oraz Baran przewaga urosła do stanu 12:8. Znów znakomicie funkcjonował blok warszawskiej drużyny. Na zagrywce nadal dobrze radziła sobie Nowgorodczenko. Kiedy Baran skończyła  ważną akcję było 14:8. Za chwilę asem popisała się też Marcyniuk. Bemowskie syreny prowadziły już 16:9, a później spokojnie utrzymywały przewagę. Po autowym serwisie rywalek miały sześć piłek setowych (24:18). Udało się im wykorzystać drugą okazję, gdy ze środka zaatakowała Lewandowska.

W czwartej części miejscowe grały nieco lepiej, a warszawskie siatkarki przegrywały 9:13. Za chwilę było już jednak tylko 12:13. Dobrą zmianę na zagrywce dała Agnieszka Banasiak. Natomiast po kolejnym ataku Marcyniuk był remis 15:15. Za moment z miejsca jeszcze raz zbijała ta sama przyjmująca i Wisła objęła prowadzenie. Nie wypuściła go do końca. Nowgorodczenko znakomicie podawała do szóstej strefy. I jeszcze raz punkt zdobyła Marcyniuk, a po akcji Mikołajewskiej było już 21:19. Po jej kolejnym ataku Wisła miała trzy piłki meczowe. Wykorzystała drugą za sprawą Marcyniuk.

 

Stan rywalizacji ćwierćfinałowej: 2:0 dla Wisły Warszawa

7R Solna Wieliczka – Wisła Warszawa 1:3
(26:24, 23:25, 19:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki rundy ćwierćfinałowej I ligi kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved