Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieliczanki lepsze od rywalek w meczu o siódmą lokatę

I liga K: Wieliczanki lepsze od rywalek w meczu o siódmą lokatę

W meczu o siódme miejsce w I lidze kobiet lepszy okazał się zespół z Wieliczki. 7R Solna pokonała AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 i zajęła siódme miejsce na koniec sezonu, gliwiczankom przypadła ósma lokata. Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrana została Izabela Wisz.

Na początku meczu o siódme miejsce AZS Politechniki Śląskiej przy serii Joanny Ciesielczyk prowadził 6:1. W ekipie z Wieliczki szwankowało przyjęcie, drużyna ta nie kończyła ataków własnych. Solna odpowiedziała skuteczną grą w bloku, punktowała Magdalena Grabka, a do remisu doprowadziła Karolina Fedorek (8:8). Gra obu drużyn falowała, gliwiczanki po ataku Nikoli Abramajtys prowadziły 11:9. Odpowiedź zespołu z Wieliczki była natychmiastowa, trudnymi zagrywkami popisała się Karolina Fedorek, siatkarki z Gliwic popełniły błędy własne w ataku, myliły się w przyjęciu i przegrywały 11:16. Wieliczanki dominowały w grze na siatce, punktowały w kontratakach i po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Judyta Gawlak Solna prowadziła 20:14. AZS za sprawą Katariny Osadczuk zniwelował straty do dwóch punktów (18:20). Przerwa wzięta przez trenera Ryszarda Litwina okazała się być dobrym posunięciem, jego podopieczne wzmocniły swoją zagrywkę i po tym jak skutecznie zagrała Julia Skowron wygrały tą część meczu w stosunku 25:21.

W drugiej partii spotkania podobnie jak to miało miejsce w premierowym secie prowadziły gliwiczanki (4:1). Siatkarki z Wieliczki postawiły szczelny blok, w tym elemencie punktowała Angelika Wystel i Karolina Fedorek (6:6). Kontratak Izabeli Wisz dał Solnej dwupunktową przewagę (11:9). Gliwiczanki nie poddawały się, ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Kowalczyk i po jej atakach AZS odrobił straty i prowadził 12:11, do kolejnego remisu doszło po kontrataku Izabeli Wisz (14:14). Przy serii zagrywek Judyty Gawlak wieliczanki zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (20:14). Był to moment zwrotny tego seta, pomimo chwilowego zrywu (20:23) nie zdołały doprowadzić do wyrównania i przegrały tą część spotkania. Seta atakiem zakończyła Izabela Wisz.

W ostatnim secie tego meczu od samego początku zarysowała się przewaga Solnej (4:1). Gliwiczanki myliły się w przyjęciu i ataku, a pojedyncze akcje Joanny Ciesielczyk na niewiele się zdały. Ta trzypunktowa zaliczka zespołu z Małopolski utrzymała się przez dłuższy czas, punktowała Magdalena Grabka oraz Angelika Wystel (11:8). Po tym jak została zablokowana Magdalena Kowalczyk było 13:9 dla Solnej. Zespół z Gliwic nie miał siatkarskich argumentów i był tłem dla swoich rywalek,. Kolejny atak Karoliny Fedorek dał Solnej sześciopunktową przewagę (19:13). Gliwiczanki grały ze zwieszonymi głowami i nie wierzyły w nawiązanie wyrównanej gry. Mecz plasem zakończyła Izabela Wisz i tym samym 7R Solna Wieliczka zajęła siódme miejsce w I lidze kobiet w sezonie 2018/2019.

MVP: Izabela Wisz

7R Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:21, 25:20, 25:18)

Solna: Wystel, Grabka, Szczygieł, Fedorek, Wisz, Gawlak, Bąkowska (libero) oraz Skowron, Wesół i Buczek
AZS: Ciesielczyk, Stroińska, Osadczuk, Abramajtys, Trocińska, Nadziałek, Piątek (libero) oraz Kowalczyk, Woźniczka, Pelc, Nowak i Elko (libero)