Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieliczanki bez straty seta w Świeciu

I liga K: Wieliczanki bez straty seta w Świeciu

Zespół Solnej Wieliczka pokonał w 25. kolejce I ligi kobiet na wyjeździe Jokera Świecie. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina wygrały 3:0, chociaż w drugim secie gospodynie były blisko sukcesu. Wieliczanki wciąż walczą o jak najlepsze miejsce w czołówce tabeli przed play-off. Joker również ma zagwarantowane miejsce w czołowej ósemce.

Początek meczu był nieco nerwowy, oba zespoły psuły zagrywki, ale pierwsze odskoczyły rywalkom gospodynie (5:3). Wieliczanki wygrały jednak trzy kolejne wymiany i to one po ataku Magdaleny Grabki wyszły na prowadzenie. Rozgorzała zacięta walka, szkoda tylko, że wciąż po obu stronach siatki było sporo zepsutych serwisów (11:11). Od stanu 17:16 dla przyjezdnych świecianki popełniły trzy proste błędy i już nie dały rady dogonić rywalek. Po ataku Patrycji Ząbek i błędzie gospodyń Solna miała piłkę setową przy stanie 24:20. Nadzieje Jokera przedłużyła jeszcze Paulina Majkowska, ale po chwili atak Aleksandry Buczek zakończył pierwszą partię triumfem przyjezdnych.

Początek drugiego seta był niezwykle zacięty. Pierwszy dwupunktową przewagę zdobył Joker, który po asie serwisowym Weroniki Fojucik prowadził 8:6. Wieliczanki natychmiast odrobiły straty, doprowadzając do remisu 11:11. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, dopiero w końcówce świecianki po ataku Pauliny Majkowskiej odskoczyły przeciwniczkom na trzy punkty (21:18). I znów straciły tę przewagę, świetnie spisywała się Patrycja Ząbek i po jej atakach przyjezdne natychmiast wyrównały. Dwa zbicia Magdaleny Grabki dały wieliczankom piłkę setową przy stanie 24:23, ale Joker ją obronił, podobnie jak i kolejną. Od stanu 25:25 najpierw skutecznie zaatakowała Karolina Fedorek, a potem Angelika Wystel popisała się asem serwisowym i zespół z Wieliczki prowadził już 2:0.

Trzecią partię zespół z Małopolski rozpoczął od dwóch asów serwisowych Magdaleny Grabki, a po zbiciu Patrycji Ząbek prowadził już 6:3. Gospodynie jednak za sprawą świetnie spisującej się Pauliny Majkowskiej odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 10:8. Proste błędy sprawiły jednak, że przegrały pięć kolejnych wymian i znów musiały gonić rywala. Dogoniły po asie serwisowym Weroniki Fojucik i na tablicy wyników znów widniał remis (16:16). Zacięta walka punkt za punt trwała do stanu 21:21, potem gospodynie zupełnie stanęły. Skutecznie atakowały Magdalena Grabka, Patrycja Ząbek i Judyta Gawlak i Solna miała piłkę meczową przy stanie 24:21. Spotkanie zakończył autowy atak Oriany Miechowicz i podopieczne trenera Ryszarda Litwina wyjechały ze Świecia z kompletem punktów.

Joker Mekro Energoremont Świecie – 7R Solna Wieliczka 0:3
(21:25, 25:27, 21:25)