Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wicelider zatrzymał rozpędzone opolanki

I liga K: Wicelider zatrzymał rozpędzone opolanki

Energetyk Poznań pokonał będący ostatnio na fali zespół Uni Opole. Mimo porażki w pierwszym secie poznanianki kolejne trzy rozstrzygnęły na swoją korzyść i wywiozły z trudnego terenu cenne trzy punkty. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została skrzydłowa Energetyka, Aleksandra Omelaniuk.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych, które po błędach opolanek i ataku Karoliny Różyckiej szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Gdy skutecznie zablokowała rywalkę Katarzyna Urbanowicz, Energetyk prowadził już 10:3, ale gospodynie w końcu wzięły się do odrabiania strat. Punkty zdobywały Ilona Gierak i Joanna Pacak i strata do rywala stopniała do jednego punktu (10:11). Po kolejnym punktowym bloku Urbanowicz poznanianki prowadziły jeszcze 19:16, ale potem cztery kolejne punkty padły łupem podopiecznych trenera Nicoli Vettoriego. Po ataku Pacak było 20:19 dla gospodyń. Do końca seta przyjezdne zdołały zdobyć już tylko jeden punkt, a seta wynikiem 25:20 dla Uni zakończył błąd rywalek.

Drugiego seta również nieco lepiej rozpoczęły poznanianki, które prowadziły już 7:5, ale wówczas gospodynie zdobyły trzy kolejne punkty i to one po bloku Dominiki Mras wyszły na prowadzenie. Opolanki utrzymywały niewielką przewagę, cały czas ciężar ataku spoczywał na Ilonie Gierak i Joannie Pacak. Od stanu 16:13 dla gospodyń dwa punkty (atakiem i serwisem) zdobyła Aleksandra Omelaniuk, a po chwili Karolina Różycka doprowadziła do wyrównania. Dwie kwiki Aleksandry Pasznik pozwoliły podopiecznym trenera Marcina Patyka wyjść na prowadzenie, a następnie nie do zatrzymania w ataku była Barbara Cembrzyńska. Przyjezdne odskoczyły rywalkom i nie oddały już prowadzenia do końca seta. Energetyk wygrał po ataku Różyckiej 25:21, wyrównując tym samym stan spotkania.

Początek trzeciej partii był bardzo zmienny. Zespoły zdobywały punkty seriami (1:2, 4:2, 4:6), ale niewielką przewagę przeciwniczek opolanki zdołały szybko zniwelować i na tablicy znów widniał remis (10:10). Zacięta walka punkt za punkt trwała do stanu 18:18, potem ataki Weroniki Sobiczewskiej i Joanny Pacak dały dwupunktową przewagę zespołowi Uni. Energetyk wyrównał po atakach Aleksandry Omelaniuk i Simony Dreczki (22:22), a w końcówce świetne zbicia Barbary Cembrzyńskiej i Karoliny Różyckiej dały zespołowi z Poznania wygraną 25:23 i prowadzenie w całym meczu.

W trzeciej partii opolanki dotrzymywały kroku rywalkom do stanu 8:8. Potem świetnie w bloku spisywała się Simona Dreczka, a gdy drogę do boiska znalazł kolejny atak Aleksandry Omelaniuk, Energetyk prowadził już 15:10. Poznanianki utrzymywały bezpieczną przewagę, świetnie w ataku radziła sobie Omelaniuk, a blok przyjezdnych w końcu znalazł receptę na zbicia Ilony Gierak. Po kolejnym punktowym bloku Dreczki wicelider tabeli I ligi miał piłkę meczową przy stanie 24:16 i od razu ją wykorzystał. Autowy atak Jagody Materni zakończył to spotkanie i Energetyk wywiózł z Opola cenne trzy punkty.

Uni Opole – Enea Energetyk Poznań 1:3
(25:20, 21:25, 23:25, 16:25)