Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne zwycięstwo Radomki w Wieliczce

I liga K: Ważne zwycięstwo Radomki w Wieliczce

fot. radomka.com.pl

Ważne zwycięstwo odniosły pierwszoligowe siatkarki E.Leclerc Radomki. Wyższość podopiecznych Jacka Skroka na wyjeździe uznać musiała 7R Solna Wieliczka. Radomianki zrewanżowały się za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Po 11. kolejkach obydwa zespoły zgromadziły taką samą ilość punktów i zajmowały trzecie i czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej na trzecią lokatę wskoczyły radomianki.

Początkowo wymiana toczyła się punkt za punkt. Gdy po autowym ataku Oriany Miechowicz zespół z Wieliczki wypracował przewagę 18:13, stało się jasne, że odrobić stratę będzie bardzo trudno. Po bloku na Mai Pelczarskiej, która kiwała z drugiej piłki, Solna wygrała odsłonę otwarcia. W drugim secie podopieczne Jacka Skroka nie popełniły podobnego błędu. Radomianki utrzymywały wypracowaną przewagę (5:2) i kontrolowały przebieg wydarzeń. Co prawda w pewnym momencie Solna odrobiła niemal stratę. Radomka miała tylko punkt więcej, ale szybko wszystko wróciło do poprzedniego stanu.Minimalną przewagę, którą zyskała na początku partii numer trzy, E.Leclerc Radomka utrzymywała w kolejnych minutach. Z dobrymi zagrywkami Gabrieli Borawskiej spore problemy miały gospodynie. Radomianki kończyły przy jej serwisie piłki przechodzącej. Prowadzenie wzrosło do sześciu punktów (17:11). W końcówce przewaga nieco stopniała. W ważnym momencie Magdalena Grabka popsuła zagrywkę i to ostatecznie radomianki zwyciężyły w tej partii po bloku Gabrieli Ponikowskiej.

Wyraźnie podbudowane przebiegiem dwóch poprzednich odsłon siatkarki E.Leclerc prezentowały się bardzo dobrze. Szybko osiągnęły bezpieczną przewagę i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Kluczowe punkty w tej odsłonie Radomka zdobyła blokiem. W partii kończącej przy stanie 22:15 Sonia Kubacka zaatakowała w pole rywalek, zdobywając dla Radomki 23 punkt. Chwilę później w polu zagrywki pojawiła się Renata Biała. Solna jeszcze się obroniła, ale po chwili błąd jej zawodniczek przypieczętował zasłużone zwycięstwo ekipy z Radomia. Dzięki trzem punktom podopieczne trenera Jacka Skroka awansowały na trzecią pozycję w tabeli zaplecza ekstraklasy.

7R Solna Wieliczka – E.Leclerc Radomka Radom 1:3
(25:18, 22:25, 20:25, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved