Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne punkty zostały w Krośnie

I liga K: Ważne punkty zostały w Krośnie

Siatkarki Karpat Krosno odniosły ważne zwycięstwo w miniony weekend. Podopieczne Dominika Stanisławczyka w czterech setach we własnej hali pokonały zamykających tabelę I ligi Budowlanych Toruń, dzięki czemu zachowały szansę na walkę o czołową ósemkę.

Początek meczu był wyrównany, ale tylko do stanu po 6. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęły krośnianki, które z każdą kolejną akcją powiększały przewagę nad rywalkami. Ich dominacja w każdym elemencie nie podlegała dyskusji. Pojedyncze oczka zdobywane przez Budowlanych nie odmieniły obrazu gry, a premierowa odsłona padła łupem Karpat 25:14. Ale w drugiej nie poszły za ciosem. Tym razem to przyjezdne zaczęły dyktować warunki gry. Udane zagrania Darii Dąbrowskiej oraz Zuzanny Pieczki sprawiły, że torunianki wygrywały już 17:11, ale ambitnie grające siatkarki z Podkarpacia zdołały doprowadzić do remisu (18:18). Nie udało im się jednak przejąć inicjatywy na boisku. Przyjezdne w końcówce ponownie odskoczyły, tym razem na 23:21, a niewielkiej przewagi nie oddały do końca seta, triumfując w nim 25:21.

Porażka w drugiej partii podziałała na gospodynie jak przysłowiowa płachta na byka. W dwóch kolejnych setach nie pozwoliły już sobie na żaden moment dekoncentracji. Praktycznie cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia. W ataku dobrze spisywały się między innymi Michalina Rola oraz Dominika Kozyra, a w zagrywce wyróżniała się Michalina Jakubiak. Po drugiej stronie siatki trochę brakowało liderki, a pojedyncze oczka zdobywane przez podopieczne Damiana Zemło nie były w stanie doprowadzić do tie-breaka. W efekcie Karpaty odniosły wysoką wygraną do 16 i 13, dzięki czemu komplet oczek pozostał w Krośnie.

Karpaty Krosno – Budowlani Toruń 3:1
(25:14, 21:25, 25:16, 25:13)

Karpaty: Laskowska, Pelczarska, Kozyra, Jakóbiak, Filipek, Rola, Szmigielska (libero) oraz Wisz, Witkoś
Budowlani: Berlińska, Zuzel, Borawska, Pieczka, Dąbrowska, Ogórek, Klisiak (libero) oraz Gierszewska, Szymczak