Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne mecze dla Nike i Jokera

I liga K: Ważne mecze dla Nike i Jokera

W rozgrywkach pierwszej ligi kobiet mamy już kilka rozstrzygnięć przed rozpoczęciem fazy play-off. Na pewno z pierwszego miejsca do decydujących zmagań przystąpi ekipa Wisły Warszawa. Na przeciwległym biegunie znajdzie się NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który ma tylko matematyczne szanse na opuszczenie ostatniej lokaty. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki. 20. seria gier będzie ważna dla Jokera Świecie, który wciąż ma szansę dogonić pauzującą w ten weekend Proximę Kraków. O „ósemkę” walczy Nike Węgrów, która musi wygrać swój najbliższy mecz i liczyć na potknięcie rywali.

Wszystkie mecze zaplanowane są na sobotę. Grająca już wyłącznie o prestiż drużyna Wisły Warszawa podejmie AZS Politechnikę Opolską. Podopieczne Mirosława Zawieracza mają osiem punktów przewagi nad drugą Proximą Kraków, która jednak rozegrała jedno spotkanie więcej. Siatkarki ze stolicy mogą już przygotowywać się do fazy play-off, ale to nie oznacza, że odpuszczą sobie ostatnie pojedynki w rundzie zasadniczej. Warszawianki postarają się podtrzymać dobry bilans i odnieść kolejne zwycięstwo. Do stolicy zawita ekipa z Opola, której tylko kataklizm mógłby odebrać szansę udziału w play-off. Zespół Andrzeja Stelmacha jest na siódmym miejscu, ale do piątej lokaty traci zaledwie oczko. Akademiczki liczą z pewnością po cichu na lekkie rozluźnienie rywalek i postarają się na finiszu rozgrywek poprawić swoją sytuację w tabeli.Ostatni NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się z czwartym WTS-em Solną Wieliczka. Gospodynie mają w swoim dorobku zaledwie siedem punktów i tyle samo straty do przedostatniego miejsca. Nowodworzanki muszą pogodzić się z ostatnią lokatą i jedynie spróbować poprawić swój mizerny bilans dwóch zwycięstw i piętnastu porażek. Łatwo nie będzie, ponieważ zawita do nich czwarty WTS, który wciąż walczy o ligowe podium. Przyjezdne mogą być spokojne, że nie spadną poniżej czwartej pozycji, ale mają spore szanse na coś więcej, ponieważ do trzeciego Jokera Świecie tracą tylko dwa punkty. Chcąc poprawić swoje miejsce przed fazą play-off, ekipa z Wieliczki koniecznie musi pokonać outsidera pierwszej ligi. Oba zespoły zagrają bez większej presji, co może wpłynąć na jakość widowiska.

O wiele inaczej powinno być w Krośnie, gdzie tamtejsze Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR zagrają z MKS-em Kalisz. Krośnianki mają jeszcze szanse na awans do pierwszej ósemki, do której tracą dwa punkty. Warto podkreślić, że MKS ma jedno spotkanie rozegrane więcej, a więc w przypadku zwycięstwa Karpat za pełną pulę może jeszcze dojść do ciekawego finiszu rozgrywek. Każda zdobycz punktowa przyjezdnych w tym pojedynku praktycznie otwiera im drogę do play-off. Dla jednych i drugich to kolejka, która rozstrzygnie wszystko.

To samo tyczy się Sokołowa Nike Węgrów, który na wyjeździe skrzyżuje rękawice z SMS-em PZPS Szczyrk. Węgrowianki są na dziewiątym miejscu i tracą do ósmego MKS-u Kalisz pięć punktów. Triumf ekipy gości i ewentualna porażka kaliszanek w korespondencyjnym starciu daje większe nadzieje węgrowiankom na awans do fazy play-off. Ekipa SMS-u Szczyrk jest na szóstym miejscu i może spokojnie oczekiwać końca rundy zasadniczej. Triumf nad sobotnimi rywalkami umocniłby ich sytuację w tabeli, jednocześnie mocno utrudniając rywalkom awans do upragnionej fazy play-off.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja trzeciego Jokera Mekro Energoremont Świecie z piątym AZS-em Politechniką Śląską Gliwice. Mimo że oba zespoły dzielą tylko dwie lokaty, to różnica punktowa wynosi aż jedenaście oczek na korzyść świecianek. Zespół z Gliwic może jedynie obronić swoją piątą pozycję, o którą walczą jeszcze drużyny ze Szczyrku i Opola. Biorąc pod uwagę, że akademiczki z Politechniki Śląskiej mają jedno spotkanie rozegrane więcej, koniecznie muszą szukać dodatkowych punktów. W starciu z Jokerem łatwo nie będzie, tym bardziej że gospodynie walczą o wyprzedzenie drugiej Proximy Kraków, do której tracą pięć punktów, ale po tej serii gier ich strata może wynieść zaledwie dwa oczka na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej. Oba zespoły mają zatem o co grać i należy spodziewać się wielu emocji. W pierwszym starciu obu drużyn lepsze okazały się gliwiczanki, co także dodaje smaczku tej rywalizacji.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved