Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważna wygrana tarnowianek, Energetyk z porażką

I liga K: Ważna wygrana tarnowianek, Energetyk z porażką

Cenne trzy punkty na swoje konto zapisały zawodniczki Azotów Tarnów, pokonały one dotychczasowego wicelidera tabeli z Poznania 3:0. Ekipa z Wielkopolski nie wykorzystała swojej szansy w drugim secie, w którym wysoko prowadziła, porażka ta sprawiła, że Energetyk zamienił się miejscami z 7R Solną Wieliczka i jest trzeci.

Na początku meczu obie drużyny skutecznie zagrały w ataku, po zbiciu Joanny Sikorskiej było 3:1. Z biegiem czasu w ekipie z Poznania szwankowało przyjęcie, podopieczne trenera Marcina Patyka miały bardzo duże problemy w tym elemencie i przy serii zagrywek Klaudii Grzelak przegrywały 2:7. Kolejnym asem serwisowym popisała się Magdalena Pytel, z piłki przechodzącej zaatakowała Magdalena Szabó i było 10:3 dla tarnowianek. Ekipa z Wielkopolski ani przez moment nie potrafiła zbliżyć się do swoich rywalek. Błędy własne w zespole gości sprawiły, że przy stanie 7:14 o druga przerwę na żądanie poprosił trener Patyk. Po niej dwoma asami serwisowymi popisała się Barbara Cembrzyńska i przewaga tarnowianek zmalała do czterech punktów (15:11). Poznanianki poszły za ciosem, na boisku pojawiła się Iwona Zuzel, zawodniczka ta popisała się trudnymi zagrywkami i przyjezdne przegrywały 15:17. Przerwa na żądanie wzięta przez Michała Betleję dobrze wpłynęła na poczynania jego poczynania jego zawodniczek. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Magdalena Szabó i dzięki niej tarnowianki prowadziły 21:16. Ekipa z Wielkopolski popełniła błędy własne i w efekcie tego przegrała tą część spotkania 19:25.

W drugim secie meczu przyjezdne poprawiły swoją grę w przyjęciu, w polu zagrywki punktowała Katarzyna Urbanowicz, punkty zdobyła Klaudia Świstek i Energetyk prowadził 7:3. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera zespołu z Małopolski nic nie zmieniła. Na zagrywce ręki nie zwalniała Barbara Cembrzyńska i zespół gości prowadził 9:3. Przy serii zagrywek Izabelli Rapacz poznanianki powiększyły przewagę do ośmiu punktów i nic nie zapowiadało ich dalszych problemów (13:5). Gospodynie nie poddawały się i po ataku Joanny Sikorskiej przegrywały 8:14. Zawodniczka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, popisała się asem serwisowym i ekipa z Małopolski traciła zaledwie dwa punkty do Energetyka (14:16). Do remisu doszło po tym, jak została zablokowana Aleksandra Omelaniuk. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, a na boisku trwała zacięta rywalizacja. Ważne punkty na swoje konto zapisały tarnowianki, punkty zdobyła Joanna Sikorska oraz Paulina Głaz i było 23:21 dla tarnowianek. Do remisu doszło po zbiciu Katarzyny Urbanowicz, o końcowym zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. W niej szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, błąd popełniła Klaudia Świstek i miejscowe siatkarki wygrały tę odsłonę 27:25.

W ostatnim secie tego starcia, podobnie jak miało to miejsce w drugiej odsłonie meczu, poznanianki skutecznie zagrały w polu zagrywki, punkty zdobyła Katarzyna Urbanowicz, w ataku punktowała Izabella Rapacz i było 5:1 dla zespołu gości. Tarnowianki z biegiem czasu odrobiły straty i przejęły inicjatywę na boisku, asem serwisowym popisała się Magdalena Jurczyk i był remis 11:11. Poznańskie siatkarki po bloku na Paulinie Głaz miały dwa punkty więcej od tarnowianek (13:11). Ta przewaga została powiększona do czterech punktów po kolejnym ataku Izabelli Rapacz (17:13). Punktową serię gości przerwał trener Michał Betleja. W polu zagrywki dobrze spisała się Magdalena Pytel, gospodynie dołożyły punkty w bloku i wyrównały stan seta na 18:18. W zespole z Poznania szwankowało przyjęcie, przełożyło się to na mało skuteczną grę w ataku. Po tym jak została zablokowana Rapacz, było 19:18 dla miejscowej ekipy. Przy stanie 20:20 ciężar gry na siebie wzięła Joanna Sikorska, popisała się mocnymi atakami i było 23:20 dla gospodyń. Ostatni punkt w tym spotkaniu po błędzie w ataku Izabelli Rapacz zapisały na swoje konto tarnowianki.

MVP: Joanna Sikorska

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:19, 27:25, 25:21)

Azoty: Szabó, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz i Mazurek (libero)
Energetyk: Urbanowicz, Dreczka, Cembrzyńska, Pasznik, Świstek, Rapacz, Bohdanowicz (libero) oraz Zuzel, Omelaniuk i Muszyńska