Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważna wygrana MKS-u, kolejna porażka Solnej

I liga K: Ważna wygrana MKS-u, kolejna porażka Solnej

Ważne trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które pokonały Solną Wieliczka. Przyjezdne tylko w pierwszym secie były równorzędnym rywalem dla dąbrowianek, w trzech kolejnych dominacja i przewaga podopiecznych Adama Grabowskiego nie podlegała żadnej dyskusji.

Spotkanie lepiej rozpoczęły dąbrowianki, skuteczniej zagrały w obronie, punktowały w kontratakach i wypracowały sobie trzypunktową przewagę (7:4). Wieliczanki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok dąbrowianek i po tym jak skutecznie na siatce zagrała Dorota Ściurka, przegrywały 7:12. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Ryszarda Litwina była dobrym ruchem, jego podopieczne szybko odrobiły straty, punktowała Magdalena Grabka i tablica wyników wskazała rezultat remisowy 15:15. Przyjezdne przejęły inicjatywę, dobrze zagrały w obronie i po tym jak została zablokowana Aleksandra Lipska, prowadziły 19:16. Dąbrowianki popełniły proste błędy i przegrały tego seta w stosunku 22:25.

W drugim secie meczu wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu (5:5, 8:8). Gospodynie odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty po ataku Sandry Szczygioł i prowadziły 11:8. Radość zespołu z Dąbrowy Górniczej nie trwała długo, ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Grabka, cenne punkty zdobyła Angelika Wystel i po raz kolejny był remis 15:15. Przy stanie 17:16 dla MKS-u w polu zagrywki pojawiła się Agnieszka Czerwińska i przy jej serii MKS uzyskał czteropunktową przewagę (20:16). Trener Litwin rotował składem, brał przerwy na żądanie, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Wieliczanki były w odwrocie, popełniły błędy własne i przegrały tego seta 18:25.

W kolejnym secie tego meczu podopieczne trenera Adama Grabowskiego poszły za ciosem i przy serii Pauliny Stroiwąs prowadziły 7:3. Przyjezdne były tłem dla dobrze dysponowanych gospodyń, nie kończyły ataków, myliły się w przyjęciu i przegrywały 5:12. Set miał jednostronny przebieg, wieliczanki były tłem dla rozpędzonych dąbrowianek. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Sandra Szczygioł, było 19:9 dla MKS-u. Pojedyncze ataki Patrycji Ząbek czy Magdaleny Grabki na niewiele się zdały. Wieliczanki popełniły wiele błędów własnych i wysoko przegrały tego seta (12:25).

Rozpędzone gospodynie na początku zbudowały sobie czteropunktową zaliczkę (6:2). Dąbrowianki dobrze zagrały w obronie, podbijały ataki swoich rywalek, a kontrataki zamieniały w punkty. Przy serii zagrywek Agaty Michalewicz miejscowa przewaga MKS-u wzrosła do ośmiu punktów (15:7). Przewaga gospodyń ani przez moment nie była zagrożona, po ataku Doroty Ściurki MKS prowadził 21:11. Podobnie jak to miało miejsce w trzecim secie, wieliczanki zostały rozgromione, a zmagania atakiem zakończyła Sandra Szczygioł.

MKS Dąbrowa Górnicza – 7R Solna Wieliczka 3:1
(22:25, 25:18, 25:12, 25:13)

MKS: Stroiwąs (8), Lipska (20), Lis (8), Ściurka (14), Michalewicz (6), Szczygioł 918), Colik (libero) oraz Bryda, Czerwińska, Wilczek, Derochie i Bodasińska (libero)
Solna: Wystel (5), Grabka (10), Buczek (2), Fedorek (6), Ząbek (10), Gawlak (8), Bąkowska (libero) oraz Szczygieł, Wisz (1), Lewińska i Skowron (2)