Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Warszawie tie-break dla BlueSoft Mazovii

I liga K: W Warszawie tie-break dla BlueSoft Mazovii

fot. joker-swiecie.pl

Zacięte spotkanie I ligi kobiet obejrzeli kibice zgromadzeni w hali w Warszawie. Mazovia prowadziła już z SMS-em Szczyrk 2:1, ale podopieczne Waldemara Kawki doprowadziły do tie-breaka. W nim lepsze okazały się gospodynie, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w sezonie i inkasując cenne dwa punkty do ligowej tabeli.

Mocno przetrzebiona kadrowo drużyna ze Szczyrku pokazała się w stolicy z dobrej strony, zmuszając gospodynie do maksymalnego wysiłku. Nie wskazywał jednak na to premierowy set, w którym siatkarki BlueSoft Mazovii prowadziły 8:2, 16:9, by wygrać pewnie 25:17. Czynnik ku temu decydujący to 9 własnych błędów po stronie SMS-u PZPS.Znacznie więcej walki i jakości w grze było w partii drugiej. Przyjezdne posiadały minimalną przewagę, odskoczyć zdołały przy stanie 21:19, niedługo później udaną końcówką seta „domknęły”. W bloku i zagrywce podopieczne Waldemara Kawki były nieznacznie skuteczniejsze, rzadziej też się myliły.

Kolejne dwa sety również przyniosły wynik 25:20 – raz cieszyły się siatkarki z Warszawy, raz uczennice. Co ze statystycznego ujęcia w nich istotne to dominacja BlueSoft Mazovii w ataku i próba przeciwstawienia się temu ekipy szczyrkowskiej w elementach bloku i zagrywki. Tie-break był z gatunku tych bez historii. Stołeczne „uciekły” na 5:2, zaliczki tej pilnowały, by pozwolić zawodniczkom SMS-u na zdobycie 10 „oczek” i finalnie punktu do I-ligowej tabeli.

Zdecydowanie najlepiej punktującą siatkarką w drużynie SMS-u była w sobotę Paulina Damaske, która 26 razy zaskakiwała przeciwniczki, 14 punktów dołożyła Karolina Drużkowska, a 11 Weronika Szlagowska. Po stronie SMS-u PZPS odnotowano aż 14 asów serwisowych i 12 „czap”, przy odpowiednio 3 i 8 warszawianek.

BlueSoft Mazovia Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(25:17, 20:25, 25:20, 20:25, 15:10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved