Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Warszawie spotkanie na szczycie

I liga K: W Warszawie spotkanie na szczycie

Przed nami szósta kolejka zmagań pierwszej ligi kobiet. Choć większość spotkań w tej rundzie ma swoich poważnych faworytów, tak o wytypowanie murowanego pretendenta do wygranej w meczu Wisa – Proxima jest już trochę trudniej. Obie drużyny przewodzą tabeli i choć warszawianki mają na koncie komplet wygranych, to drużyna z Krakowa jedzie do stolicy pozbawić rywalki miana „niepokonanych”.

Uczennice ze Szczyrku podejmować będą AZS Politechniki Opolskiej. Na początku sezonu terminarz nie sprzyjał beniaminkowi rozgrywek, czasami brakowało też siatkarskiego szczęścia, przez co nie wiedzie się mu od początku sezonu. Niedawno stanowisko trenera w opolskiej drużynie objął Andrzej Stelmach, ale jak na razie nie przyniosło to wymiernych efektów, chociażby w ostatnim – przegranym 0:3 spotkaniu. Opolanki z dwoma punktami na koncie są przedostatnią drużyną. W Szczyrku, tak jak w każdym meczu, najstarsza grupa uczennic będzie walczyć o wygraną. Jak do tej pory udało im się zwyciężyć rywalki trzykrotnie, a zespół wydaje się być na fali wznoszącej.O swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będą walczyć siatkarki Karpat Krosno, które we własnej hali podejmą policki Chemik. W ostatniej kolejce podopieczne trenera Bujka przegrały z Jokerem Świecie, więc meczem w Krośnie będą chciały powetować sobie tę porażkę, tym bardziej że są faworytkami tego starcia. Policzanki w tym sezonie nie traciły punktów w spotkaniach z niżej notowanymi rywalkami, ale ekipa Karpat chce wreszcie pokazać się z dobrej strony w lidze. Ostatnio w Pucharze Polski krośnianki zapisały na swoim koncie wygraną i mimo że następnie przegrały z SMS-em, to przed własną publicznością chcą się przełamać. Pewnego faworyta do wygranej ma też spotkanie Jokera Świecie z węgrowiankami. Jak do tej pory Nike zapisało na swoim koncie pięć punktów, siatkarki ze Świecia planują podbić ligową „trójkę”, dlatego celują w tym meczu w maksymalną zdobycz punktową.

Jak na razie niepokonane we własnej hali są siatkarki beniaminka I ligi – WTS-u Solnej Wieliczka i z pewnością będą chciały utrzymać tę dobrą passę w kolejnym meczu, w którym podejmować będą AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Obie drużyny w tabeli dzielą cztery punkty na korzyść ekipy z Wieliczki. – Czujemy na boisku ten doping, widać, że każdy z kibiców równie mocno jak my chce, abyśmy wygrywały kolejne mecze. Te dobre emocje i energia przenoszą się na boisko i słyszę od tych dziewczyn, które tu przyjeżdżają, że im ciężko się gra w naszej hali – zdradziła Strefie Siatkówki Angelika Szostok. Najbliższe rywalki wieliczanek w tym sezonie pokazały, że potrafią pozostawić rywalki w pokonanym polu i choć różnie spisywały się w pierwszych pięciu kolejkach, nie poddadzą się bez walki na ciężkim wielickim terenie.

W tabeli I ligi kobiet między dziewiątym NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki a siódmym MKS-em Kalisz jest dwupunktowa różnica. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w następnej kolejce. W lepszej sytuacji bez wątpienia są kaliszanki, bo choć miały trudny start w lidze – dwie przegrane, ostatnie trzy mecze wygrały. NOSiR jak do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie – z Karpatami Krosno. Kaliska drużyna ostatnio borykała się z problemami, ale pozyskanie Małgorzaty Vlk ma rozwiązać niekorzystną sytuację. Zawodniczka już w ostatnim spotkaniu pokazała się z bardzo dobrej strony i z pewnością będzie siłą napędową swojej drużyny.

Oczy pierwszoligowych kibiców z pewnością będą skierowane na rywalizację Wisły Warszawa z krakowską Proximą. Obie drużyny znajdują się na czele tabeli zaplecza Orlen Ligi, ale to warszawianki są jedyną niepokonaną drużyna w rozgrywkach. Ewentualna wygrana pozwoli pewnie poczuć się w fotelu lidera, obecnie obie ekipy dzieli różnica trzech punktów. Krakowianki w tym sezonie już zaskakiwały, więc i w tym spotkaniu będą próbowały wywalczyć cenne punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved