Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Warszawianki wciąż niepokonane

I liga K: Warszawianki wciąż niepokonane

Po sześciu kolejkach w I lidze kobiet wciąż jedna drużyna pozostaje bez porażki na swoim koncie. Liderki zaplecza Orlen Ligi – siatkarki Wisły Warszawa – zaczynają stopniowo oddalać się od reszty stawki. Na drugim biegunie tabeli Karpaty Krosno nadal czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Najdłużej w 6. kolejce trwała walka SMS-u PZPS Szczyrk z AZS-em Politechniki Opolskiej. Beniaminek rozgrywek po emocjonującej, pięciosetowej walce z uczennicami SMS-u sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Chociaż podopieczne Andrzeja Stelmacha przegrywały już 1:2, nie poddały się i doprowadziły do tie-breaka. Piątego seta lepiej otworzyły gospodynie, jednak i tym razem opolanki nie odpuściły i dzięki efektownej serii zapisały na swoim koncie zwycięstwo. Pomimo podziału punktów oba zespoły awansowały w tabeli o jedno oczko wyżej.

Najkrótszym meczem tej serii było starcie Karpat Krosno z PSPS-em Chemikiem Police. Policzanki były faworytkami tego starcia, bowiem ich przeciwniczkom w tym sezonie zupełnie się nie wiedzie. Do tej pory krośnianki zdobyły zaledwie jeden punkt, a w sobotnim starciu nie zdołały poprawić tego bilansu. Siatkarki Chemika poza ostatnią, najbardziej wyrównaną partią wyraźnie górowały nad niżej notowanymi rywalkami. Chociaż zwycięstwo nie poprawiło pozycji w tabeli, podopieczne Mariusza Bujka mają powody do zadowolenia, bowiem w tym sezonie po raz pierwszy wygrały na wyjedzie.

Bardzo wyraźnie przegrana pierwsza partia z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki nie podłamała siatkarek MKS-u Kalisz. W kolejnych setach to kaliszanki przejęły inicjatywę i po wygranej z WTS-em również w szóstej kolejce sięgnęły po zwycięstwo za trzy punkty. Udany mecz nie wystarczył jednak do poprawienia pozycji w tabeli, gdzie MKS plasuje się na 7. lokacie. Gospodynie tego pojedynku są dopiero przedostatnie.

Na zwycięskiej ścieżce pozostają siatkarki Jokera Mekro Energoremontu Świecie, które zanotowały czwartą wygraną z rzędu, tym razem w pokonanym polu zostawiając Sokołów SA Nike Węgrów. Chociaż momentami spotkanie było bardzo nierówne, przez większość meczu to gospodynie kontrolowały przebieg gry. Tylko w drugim secie siatkarki z Węgrowa zdołały odrobić wyraźne straty i po grze na przewagi wygrać partię. Trzy punkty pozostały jednak w Świeciu, co sprawiło, że Joker awansował na pozycję wicelidera I ligi kobiet, natomiast Nike pozostało na 9. miejscu.

Najwięcej emocji w szóstej kolejce miało przynieść starcie liderek oraz drugiego zespołu zaplecza Orlen Ligi, czyli niepokonanej Wisły Warszawa z beniaminkiem Proximą Kraków. Tak się jednak nie stało. Tylko w pierwszych dwóch setach krakowianki zdołały dotrzymać kroku faworytkom ligi. Po przegraniu pierwszej partii do 21 w drugiej, korzystając z rozprężenia warszawianek, przyjezdne odrobiły straty, a następnie odskoczyły rywalkom i w efekcie doprowadziły do remisu 1:1 w setach. W tym momencie można powiedzieć, że walka się skończyła. Dwa kolejne sety to dominacja Warszawskich Syren, które wygrały do 13 i 16, a w całym meczu 3:1. Wciąż niepokonane warszawianki tym samym zaczynają budować coraz wyraźniejszy dystans nad pozostałymi zespołami, natomiast beniaminek spadł na trzecie miejsce.

W ostatnim spotkaniu szóstej kolejki siatkarki WTS-u Solnej Wieliczka starały się powrócić na zwycięską ścieżkę. Chociaż były faworytkami w starciu z AZS-em Politechniki Śląskiej, trzy punkty pojechały do Gliwic. Gospodynie miały problemy z przyjęciem zagrywek Pauliny Stojek, a przez brak skuteczności w ataku pomimo prowadzenia przez dłuższy czas wyrównanej walki z przeciwniczkami tylko w jednym secie siatkarki Solnej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przez porażkę siatkarki z Wieliczki spadły na 5. miejsce, pozycję szóstą, podobnie jak po poprzedniej kolejce, zajmują zawodniczki AZS-u Politechniki Śląskiej.