Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Warszawianki pewne pozycji lidera

I liga K: Warszawianki pewne pozycji lidera

Bez niespodzianek obyło  się w 19. kolejce rozgrywek  I ligi kobiet. Pewne zwycięstwo zanotowały liderki zestawienia, siatkarki Wisły Warszawa. Na zbyt dużo rywalkom ze Szczyrku nie pozwoliły też zawodniczki WTS-u Solnej Wieliczka. Najciekawiej było w Kaliszu, gdzie MKS stoczył pięciosetowy bój z Jokerem Świecie. W tej serii spotkań pauzował zespół Nike Węgrów.

Żadnych problemów z pokonaniem rywalek nie miał lider tabeli, Wisła Warszawa. Przeciwnikiem stołecznych był AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Podopieczne Mirosława Zawieracza w dwóch pierwszych partiach meczu triumfowały do 21 i 22. Swoją przewagę najwyraźniej zaznaczyły jednak w odsłonie numer trzy, kiedy rozbiły rywalki do 11. Wygrana 3:0 zapewniła warszawskiej ekipie 1. miejsce po rundzie zasadniczej rozgrywek, zespół z Gliwic pozostaje na 5. pozycji. – W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 21:7. To mówi samo za siebie. Bardzo się cieszę, że udało nam się gładko wygrać – powiedziała po spotkaniu przyjmująca warszawskiej Wisły, Marta Wellna. Zadowolenia nie krył też szkoleniowiec stołecznych. – Bardzo się cieszę, że moje zawodniczki po meczu z Chemikiem Police podeszły do rywalizacji na parkietach I ligi z dużą koncentracją – przyznał trener Zawieracz.

Do trzysetowego starcia doszło też w Wieliczce. Tamtejszy WTS Solna podejmował SMS PZPS Szczyrk. Gospodynie nie były dla przyjezdnych zbyt gościnne, gdyż nie pozwoliły im na ugranie żadnego seta. Mecz jednak wbrew pozorom nie był jednostronny. Dwie pierwsze partie ekipa WTS-u wygrała bowiem dopiero po grze na przewagi – 27:25 oraz 26:24. Być może taki obrót spraw zniechęcił nieco siatkarki ze Szczyrku, gdyż w trzecim secie triumf miejscowych był już pewniejszy. Tym razem drużyna z Wieliczki wygrała 25:21. Obie ekipy utrzymały swoje dotychczasowe pozycje w tabeli. WTS Solna Wieliczka zajmuje 4. miejsce, zaś SMS PZPS Szczyrk plasuje się na 6. lokacie. Warto jednak dodać, że ekipa SMS-u ma tyle samo punktów, co będący na 5. pozycji AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Dość pewne zwycięstwo odniosły też siatkarki Proximy Kraków. Zmierzyły się one z Karpatami Krosno. Faworytkami spotkania były wiceliderki tabeli z Krakowa i pokazały to one już w inauguracyjnej partii, którą wygrały do 13. Krakowianki były też górą w secie numer dwa, triumfując tym razem 25:19. Gdy wydawało się, że rozpędzone podopieczne Alessandro Chiappiniego w trzeciej partii postawią kropkę nad i, niespodziewanie 25:18 triumfowały w niej rywalki. Więcej jednak już nie zdołały ugrać, gdyż w czwartej odsłonie ekipa Proximy wygrała 25:22 i całe spotkanie 3:1. Tym samym gospodynie umocniły się na 2. pozycji w tabeli, z kolei krośnianki nadal zajmują 10. lokatę.

W Opolu miejscowy AZS Politechniki Opolskiej zmierzył się z najsłabszą jak dotąd drużyną zestawienia – NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszą partię 25:21 wygrały miejscowe. W drugiej odsłonie jednak lepsze okazały się przyjezdne, które pokonały 7. ekipę tabeli do 23. Kolejne dwa sety ponownie padły łupem opolanek, które wygrywając z rywalkami do 19 i 23, zapewniły sobie komplet punktów. Wynik nie zmienił sytuacji ekip w ligowej klasyfikacji. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego wciąż pozostają na ostatniej pozycji w tabeli, AZS zaś jest na 7. miejscu, ale do będącej lokatę wyżej drużyny SMS-u PZPS Szczyrk traci już tylko jedno oczko.

Najbardziej zacięte spotkanie rozegrane zostało w Kaliszu. Tamtejszy MKS podejmował Jokera Mekro Energoremont Świecie. Lepiej w mecz weszły gospodynie, które wygrały pierwszą partię 25:21. W drugiej jednak zwycięskie z boiska schodziły przyjezdne. Trzecia odsłona ponownie należała do kaliszanek, które rozbiły rywalki aż do 10. Te jednak nie podłamały się rozmiarem porażki i wygrały seta numer cztery, doprowadzając do tie-breaka. W nim to zawodniczki ze Świecie przejęły inicjatywę. Pokonały miejscowe bardzo wysoko, bo aż 15:5 i to one zapisały na swoim koncie dwa oczka. Ekipa Jokera wciąż jest trzecią drużyną zestawienia, MKS pozostaje na 8. pozycji.