Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole pokonało Częstochowiankę Częstochowa

I liga K: Uni Opole pokonało Częstochowiankę Częstochowa

Podczas czwartej kolejki zmagań w siatkarskiej pierwszej lidze kobiet zawodniczki Częstochowianki Częstochowa podejmowały we własnej hali Uni Opole. Choć gospodynie były w stanie wygrać drugą odsłonę starcia, to jednak w pozostałych partiach przyjezdne pewnie rozprawiły się z oponentkami, ostatecznie zapewniając sobie trzy punkty do ligowej tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Opola, które prowadziły od początku seta i zakończyły zwycięsko pierwszą partię. Częstochowianka z kolei kontrolowała sytuację w drugim secie, który zwyciężyła do 19. Wydawało się, że gospodynie złapały właściwy rytm i powalczą o wygraną w trzecim secie. Nic bardziej mylnego – zawodniczki Uni Opole zagrały w tej partii koncertowo i pozwoliły Częstochowiance na zdobycie zaledwie 12 punktów.

Najbardziej emocjonujący był czwarty, jak się okazało ostatni set spotkania. Od początku gra toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 14:14, kiedy to drużyna gości odskoczyła na 4 punkty. Częstochowianka doprowadziła jeszcze do stanu 17:21, ale końcówka seta należała zdecydowanie do opolanek. które wygrały seta do 17 i cały mecz 3:1.

Po spotkaniu swój komentarz do wydarzeń na boisku dał Andrzej Stelmach. – W tych setach, które przegraliśmy, Opole nad nami górowało. Szkoda tego czwartego seta, gdyż tam mieliśmy kontakt oraz było kilka piłek, które powinniśmy wykończyć. Uni to jednak doświadczony zespół i nie oddał prowadzenia – stwierdził trener częstochowianek.

Częstochowianka Częstochowa – Uni Opole 1:3
(17:25, 25:19, 12:25, 17:25)