Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole zatrzymało rozpędzoną Wisłę

I liga K: Uni Opole zatrzymało rozpędzoną Wisłę

Siatkarki Uni Opole pokonały po tie-breaku faworyzowany zespół Wisły Warszawa. Gospodyniom brakowało liderki, którą miały za to opolanki. Jagoda Maternia zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów i to podopieczne Nicoli Vettoriego mogły się cieszyć z cennych dwóch punktów.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały niespodzianki, po nieco szczęśliwej zagrywce Katarzyny Wawrzyniak piłka wróciła na stronę warszawskich syren, które prowadziły 9:6. W tym momencie do głosu doszły opolanki, które wygrały kolejnych… 7 akcji. Na parkiecie pojawiła się Anna Lewandowska, ale stołecznym siatkarkom drżały ręce w ataku. Znacznie pewniej w tym elemencie wyglądały zawodniczki Uni Opole, zwłaszcza Jagoda Maternia Marta Ciesiulewicz. Po bloku na Lewandowskiej zrobiło się 15:21 i opolanki nie miały już kłopotów z postawieniem kropki nad i (22:25).

Drugi set przyjezdne rozpoczęły jakby rozkojarzone i szybko o czas musiał prosić trener Nicola Vettori (9:4). Mocniejsza zagrywka warszawianek poskutkowała problemami w przyjęciu opolanek. Z dokładnym dograniem piłki po zagrywce Katarzyny Połeć nie radziła sobie nawet Ilona Gierak, a w kontrze nie myliła się Jowita Jaroszewicz (17:11). W końcówce szansę na pokazanie się otrzymała jeszcze Oliwia Michalak, ale wyniku opolankom nie udało się już uratować (25:15). Czwarta partia należała do bardzo wyrównanych, a początkową przewagę gospodyń szybko zniwelowały siatkarki Uni, dzięki znakomitym zagrywkom Joanny Pacak. Podopieczne trenera Vettoriego po bloku Dominiki Witowskiej na Katarzynie Marcyniuk cały czas trzymały kontakt punktowy z rywalkami (13:13). To zmieniło się w końcówce seta, gdy doświadczenie siatkarek Wisły pozwoliło im prowadzić w meczu 2:1. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Żaneta Baran, obijając ręce blokujących przeciwniczek (25:21).

Zawodniczki z Opola nie zamierzały składać broni i w kolejnej odsłonie spotkania również deptały rywalkom po piętach. Tym razem doczekały się błędów gospodyń, z piłką mijały się środkowe warszawskiego zespołu, a z pola serwisowego długo nie schodziła Maternia. Swoje trzy grosze zza linii 9. metra dołożyła ponownie Pacak, a piłkę na wagę piątego seta skończyła atakiem z lewego skrzydła Ciesiulewicz (21:25).

Tie-break tylko do momentu zmiany stron należał do wyrównanych. W ważnej akcji wiślanki popełniły błąd przejścia linii 3. metra (8:11), później w ich poczynania wkradła się nerwowość. Ostatnie słowo należało do najlepiej punktującej zawodniczki tego meczu, Jagody Materni (9:15).

Wisła Warszawa – Uni Opole 2:3
(22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15)

Wisła: Wawrzyniak (4), Baran (16), Marcyniuk (16), Jaroszewicz (10), Gawęcka (10), Połeć (15), Bulbak (libero) oraz Lewandowska (4) i Markiewicz
Uni: Pacak (15), Gierak (10), Ciesiulewicz (12), Mras (3), Maternia (26), Witowska (5), Szczygłowska (libero) oraz Gajer, Sobiczewska (2) i Moczko (1)