Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole zaczęło od przegranego seta, ale zainkasowało trzy punkty

I liga K: Uni Opole zaczęło od przegranego seta, ale zainkasowało trzy punkty

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

Siatkarki Uni Opole były faworytkami starcia ze Stalą Mielec i mimo słabszego początku wywiązały się z tej roli. Pierwszą odsłonę wygrały mielczanki, ale w kolejnych to już faworytki nadawały ton boiskowym wydarzeniom. To była 10. wygrana Uni Opole w tym sezonie.

Choć obie drużyny przed rozpoczęciem spotkania dzieliło w tabeli aż 12 „oczek”, inauguracyjna partia zupełnie nie ułożyła się po myśli faworyzowanych opolanek. Mocno swoimi zagrywkami dała im się we znaki była zawodniczka Uni, przyjmująca Magdalena Woźniczka. Jej wysiłki pozwoliły przyjezdnym wypracować sobie bezpieczną przewagę i ostatecznie zwyciężyć 25:19.Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił gospodynie. Początek drugiego seta był jeszcze dość wyrównany, ale z każdą kolejną akcją uwidaczniała się przewaga drużyny z Opola. Mogła ona liczyć m.in. na dobrze grającą atakującą Sandrę Szczygioł, której jednak wydatnie pomagały też pozostałe koleżanki. To pozwoliło Uni triumfować do 21.

Prawdziwy popis opolskie  siatkarki dały jednak w trzeciej odsłonie. Szczególnie mowa tutaj o grze blokiem, w której doskonale spisywały się obie środkowe: Dominika Witowska i Magdalena Janiuk. Śrubowały one swoje statystyki indywidualne, ponieważ generalnie cały opolski zespół prezentował wysoki poziom gry w zagrywce, regularnie odrzucając rywalki od siatki. Kompletnie bezradne mielczanki wywalczyły tym razem tylko 15 „oczek”.

W czwartej partii zdobyły ich trochę więcej, bo 20, ale tak naprawdę sukces Uni ponownie był niezagrożony. Do sięgnięcia po trzy punkty doprowadziła gospodynie przyjmująca Marta Ciesiulewicz, która dała świetną zmianę i była nie do powstrzymania w ataku. Za swoje starania otrzymała po zakończeniu meczu jak najbardziej zasłużoną nagrodę MVP.

Uni Opole – Stal Mielec 3:1
(19:25, 25:21, 25:15, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved