Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole z trzema punktami i pozycją wicelidera tabeli

I liga K: Uni Opole z trzema punktami i pozycją wicelidera tabeli

Niezwykle ważne trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki Uni Opole, pokonały one Solną Wieliczka 3:0. Dzięki tej wygranej znalazły się one na drugim miejscu w tabeli i wyprzedzają Energetyka Poznań o dwa punkty. Drużyna z Wieliczki pozostała na szóstym miejscu w tabeli.

Obie drużyny na początku spotkania grały punkt za punkt. Po sprytnej kiwce wieliczanki prowadziły 7:5. Do wyrównania doprowadziła Marta Orzyłowska, przy serii zagrywek Barbary Cembrzyńskiej wieliczanki zbudowały sobie trzypunktową przewagę -14:11. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Nicola Vettori. Jego podopieczne zniwelowały straty do jednego punktu po bloku na Julii Skowron (15:16). W polu zagrywki ręki nie zwalniała ręki Marta Ciesiulewicz i dzięki niej opolanki odrobiły straty i prowadziły 17:16.Wynik w dalszym ciągu oscylował wokół remisu, w końcówce ciężar gry na siebie wzięła Gabriela Makarowska, popisała się trudnymi zagrywkami, jej koleżanki punktowały w kontratakach i było 23:20 dla Uni. Przyjezdne zerwały się do odrabiania strat, ale było na to już za późno, set ten zakończył się wygraną zespołu z Opola w stosunku 25:23

W drugiej partii spotkania na początku trzema punktami prowadziły wieliczanki (3:0). Następnie po ataku oraz dwóch asach serwisowych Sandry Szczygioł tablica wyników wskazała remis 4:4. Drużyna z Opola poszła za ciosem, postawiła szczelny blok, w polu zagrywki dobrze spisała się Marta Ciesiulewicz (8:5). Wiele ożywienia w poczynania zespołu gości wniosła Angelika Gajer, która zastąpiła na boisku Aleksandrę Pasznik, przy jej serii przyjezdne miały jeden punkt przewagi (11:10). W natarciu były gospodynie, które skuteczniej zagrały w kontratakach i zbudowały sobie trzypunktową przewagę po punktowym bloku Marty Ciesiulewicz (14:11). Gra obu ekip falowała seriami zdobywały one punkty i seriami je traciły. Przyjezdne dzielnie walczyły do stanu 17:17, po czym stanęły w miejscu. Opolanki odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w polu zagrywki oraz w bloku i dzięki tym elementom wygrały tego seta 25:19.

W trzeciego seta lepiej weszły wieliczanki, które podobnie jak to miało miejsce w drugiej partii spotkania prowadziły 4:1. Opolanki szybko odrobiły straty, przyjezdne z solnego miasta miały problemy z przyjęciem, do remisu atakiem ze środka doprowadziła Magdalena Janiuk. Przy serii zagrywek Sandry Szczygioł tablica wyników wskazała prowadzenie Uni 11:5. Zawodniczka ta popisała się czterema asami serwisowymi. Wieliczanki nie potrafiły zniwelować strat do swoich rywalek, gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia, po ataku marty Orzyłowskiej prowadziły 17:10. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina próbowały zniwelować straty, ale na niewiele się to zdało. Seta atakiem ze środka zakończyła Marta Orzyłowska.

MVP: Sandra Szczygioł

Uni Opole – 7R Solna Wieliczka 3:0
(25:23, 25:19, 25:17)

Uni: Janiuk (9), Ciesiulewicz (10), Stronias (14), Szczygioł (15), Makrawoska (5), Orzyłowska (7), Szczygłowska (libero)
Solna: Bimkiewicz (15), Piśla (8), Skowron (2), Cur (6), Pasznik,  Cembrzyńska (6), Colik (libero) oraz Gajer (1), Jędrzejewska (3) i Osadczuk (2)