Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole pokonało mielecką Szóstkę

I liga K: Uni Opole pokonało mielecką Szóstkę

Siatkarki Uni Opole w trzech setach pokonały Szóstkę Mielec. W drugiej partii przyjezdne napędziły jednak sporo strachu gospodyniom, a set zakończył się zaciętą walką na przewagi. W pozostałych dwóch przewaga podopiecznych trenera Nicoli Vettoriego nie podlegała dyskusji i pewnie zgarnęły one trzy punkty. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano atakującą gospodyń, Jagodę Maternię.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń, które po ataku i asie serwisowym Joanny Pacak prowadziły już 3:1. Przyjezdne popełniały sporo prostych błędów i przewaga opolanek systematycznie rosła (10:5). W zespole gości próbowała poderwać swoje koleżanki do walki Edyta Rzenno, ale podopieczne trenera Nicoli Vettoriego utrzymywały bezpieczną przewagę. Po atakach Dominiki Witowskiej i Ilony Gierak prowadziły już 19:12 i pewnie zmierzały ku wygranej. Gdy swój kolejny atak zakończyła Jagoda Maternia, było już 22:13 dla Uni, a po zbiciu Marty Ciesiulewicz opolanki miały piłkę setową przy stanie 24:15. Punkt dla przyjezdnych blokiem zdobyła jeszcze Agnieszka Cur, ale po chwili zepsuta zagrywka mielczanek zakończyła pierwszego seta zdecydowanym zwycięstwem Uni.

Drugiego seta świetnie rozpoczęły mielczanki, które po atakach Agnieszki Wołoszyn i Agnieszki Cur oraz błędach gospodyń prowadziły już 7:2. Seria czterech punktów z rzędu gospodyń pozwoliła im odrobić część strat (9:10), ale dopiero po ataku Marty Ciesiulewicz doprowadziły do wyrównania 13:13 i potem wyszły na prowadzenie po skutecznym bloku Dominiki Witowskiej. W końcówce gospodynie popełniały błąd za błędem, co ponownie pozwoliło siatkarkom Szóstki odskoczyć na kilka punktów – po ataku Agnieszki Wołoszyn prowadziły one już 23:19, a piłki setowe miały przy stanie 24:21. Opolanki jednak zdołały doprowadzić do remisu 24:24 a potem obronić jeszcze czwartą i piąta piłkę setową dla rywalek. W końcu Uni wyszło na prowadzenie 27:26 po punktowym bloku Joanny Pacak, a po chwili Ilona Gierak zakończyła tego seta i było już 2:0 dla gospodyń.

Na początku trzeciej partii oba zespoły zdobywały punkty seriami. W miarę wyrównana walka trwała do stanu 9:8 dla gospodyń, potem ataki Marty Ciesiulewicz i Dominiki Witowskiej pozwoliły opolankom nieco odskoczyć. Po kolejnym skutecznym zbiciu Ciesiulewicz zespół trenera Nicoli Vettoriego prowadził 20:13 i wiadomo było, że nie odda tego prowadzenia do końca. W końcówce opolanki walczyły już punkt za punkt, z dobrej strony pokazała się Oliwia Michalak i Uni pewnie wygrało do 18, a cały mecz 3:0.

MVP: Jagoda Maternia

Uni Opole – Szóstka Mielec 3:0
(25:16, 28:26, 25:18)