Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udany rewanż Proximy Kraków

I liga K: Udany rewanż Proximy Kraków

W 15. kolejce ponownie doszło do spotkania dwóch beniaminków I ligi kobiet – Proximy Kraków i WTS-u Solnej Wieliczka. W 4. serii gier bez straty seta wygrały wieliczanki, które w sobotnim meczu musiały uznać wyższość rywalek. Dzięki skutecznemu rewanżowi Proxima zachowała fotel wicelidera.

Mecz efektownie rozpoczęły gospodynie. Po kolejnym bloku krakowianek o czas poprosiła trener Wąsowska (6:0). Dopiero po przerwie Sowisz skutecznie zaatakowała, dając pierwszy punkt Solnej. W kolejnych akcjach w uderzeniu pozostawały jednak gospodynie, które raz po raz skutecznie atakowały. Dodatkowo przyjezdne nie ustrzegły się prostych błędów, co tylko powiększyło dystans (12:3). Dopiero w dalszej części seta zagrywka Gawlak sprawiła gospodyniom problemy. Jednak zbudowana wcześniej przez proximki przewaga była zbyt duża, by przyjezdne ją odrobiły (11:19). As serwisowy Krochmal dał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich celnym atakiem wykorzystała Słonecka (25:14).

Otwarcie drugiego seta było znacznie bardziej wyrównane, siatkarki obu zespołów nie wstrzymywały ręki w ataku. Chociaż minimalną przewagę sytuacyjną miały krakowianki, przyjezdne nie odpuszczały. Liderką Solnej była Tyrańska (13:13). W dalszej fazie inicjatywę przejęły gospodynie. Przy celnych zagrywkach Kropidłowskiej siatkarki Proximy zbudowały przewagę (17:13). Serię Proximy przerwał dopiero błąd Ponikowskiej (19:14). Wieliczanki nie poddały się i ponownie ruszyły do odrabiania strat. Siatkarki Solnej były bardzo konsekwentne, zaś po drugiej stronie siatki zaczęły pojawiać się błędy. Po interwencji trenera Chiappiniego w decydującym momencie gospodynie podniosły się, co wystarczyło na wygranie seta. Ostatni punkt w tej odsłonie rywalkom podarowała Szymoniak.

Od prowadzenia 3:0 trzecią partię rozpoczęły gospodynie. W kolejnych akcjach mnożyły się błędy. Dopiero z czasem gra się uspokoiła, a krakowianki utrzymywały kilkupunktową przewagę (14:12). Gra była szarpana. W dalszej fazie seta przyjezdne zaczęły wykorzystywać pomyłki rywalek. Gdy po skutecznym zagraniu Szymoniak na tablicy wyników pojawił się remis, o czas poprosił trener Chiappini (20:20). Ataki Krochmal i Kropidłowskiej ponownie wyprowadziły krakowianki na prowadzenie, na co zareagowała trener Wąsowska (22:20). Chociaż dzięki skutecznemu blokowi siatkarki Solnej ponownie wyrównały stan seta, nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść (23:23). Mocny atak Krochmal i skuteczne zagranie Kropidłowskiej dało ostatnie punkty w meczu Proximie Kraków.

Proxima Kraków – WTS Solna Wieliczka 3:0
(25:14, 25:21, 25:23)