Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udane zakończenie roku przez 7R Solną, krośnianki z kolejną porażką

I liga K: Udane zakończenie roku przez 7R Solną, krośnianki z kolejną porażką

Drużyna 7R Solna Wieliczka udanie zakończyła I ligowe rozgrywki w 2019 roku. Wieliczanki wywiozły komplet punktów z Krosna i pozostały na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Krośnianki doznały trzeciej porażki z rzędu, zajmują dziewiąte miejsce.

Na początku meczu po atakach Izabeli Wisz Karpaty prowadziły 3:1. Ta przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 5:3, po punktowym bloku na tej zawodniczce przyjezdne remisowały 5:5. Wynik oscylował wokół remisu (7:7, 9:9, 11:11). Przyjezdne z solnego miasta punktowały w bloku i odskoczyły krośniankom na trzy punkty (14:11). Przy serii Izabeli Wisz drużyna z Krosna zbliżyła się na jeden punkt do swoich rywalek (14:15). Jak się później okazało był to chwilowy zryw podopiecznych trenera Dominika Stanisławczyka, kolejny punktowy blok zespołu gości sprawił że prowadziły one 20:16. Trener Karpat przywołał swoje podopieczne do siebie, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Miejscowa ekipa nie potrafiła sforsować bloku swoich rywalek i traciła do nich dystans punktowy (17:22). Po kontrataku Izabeli Wisz krośnianki przegrywały 19:22, końcówka seta należała do przyjezdnych. Błąd własny Karpat w ataku zakończył zmagania w tym secie.

W drugiej odsłonie spotkania po atakach Ewy Bimkiewicz Solna prowadziła 4:1. W drużynie z Krosna szwankowało przyjęcie. Po dwóch punktach zdobytych przez Izabelę Wisz bezpośrednio z zagrywki krośnianki odrobiły straty i miały jeden punkt przewagi (6:5). Przy serii Karoliny Piśli wieliczanki odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (11:7), atakowała Ewa Bimkiewicz. Trener Dominik Stanisławczyk rotował składem, brał przerwy na żądanie, ale zabiegi te na niewiele się zdały. Przy serii zagrywek Julii Skowron było 16:9 dla zespołu gości. Set miał jednostronny przebieg, po kolejnym ataku Ewy Bimkiewicz tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu gości (20:11). Drużyna z Podkarpacia popełniła błąd własny w polu zagrywki i tym samym drugiego seta wygrały wieliczanki.

Trzeci set był ostatnim w tym spotkaniu, od samego początku dominowały zawodniczki z Wieliczki. Przy serii Aleksandry Pasznik było 5:0 dla zespołu gości, krośnianki odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Pojedyncze punkty zdobyte przez krośnianki nic nie zmieniły, zespół z Podkarpacia był w odwrocie, nie kończył ataków z pierwszego uderzenia, przy stanie 6:12 o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Dominik Stanisławczyk. Tak wysokie prowadzenie sprawiło że drużyna 7R Solna rozluźniła się, popełniła błędy własne i miała trzy punkty przewagi (13:10). W polu zagrywki w drużynie Karpat nieźle spisała się Aneta Szczygielska. Po asie serwisowym Izabeli Wisz przewaga Solnej zmalała do dwóch punktów (16:14). Tym razem to zespół gości miał problemy z przyjęciem, gospodynie nie poszły za ciosem i nie wykorzystały przestoju swoich przeciwniczek. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina czujniej zagrały na siatce i miały cztery punkty przewagi (22:18). W końcówce przy stanie 23:20 dwoma asami serwisowymi popisała się Izabela Wisz. Ostatnie słowo w tym secie oraz meczu należało do przyjezdnych, po długiej i zaciętej wymianie ostatni punkt na swoje konto zapisały wieliczanki i w radosnych nastrojach powrócą do solnego miasta.

MVP: Ewa Bimkiewicz

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass – 7R Solna Wieliczka 0:3
(20:25, 17:25, 23:25)

Składy zespoołów:
Karpaty: Laskowska (9), Laskowska (1), Kozyra, Wisz (12), Jakóbiak (10), Szczygielska (6), Szmigielska  (libero) oraz Pietruszka (1), Rola (5) i Witkoś
Solna: Bimkiewicz (15), Piśla (8), Cur (11), Pasznik (3), Jędrzejewska (6), Osadchuk (3), Colik (libero) oraz Gajer (1), Skowron, Trocińska (1), Cembrzyńskaa (5), Kosidło i Lewińska (libero)