Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udana inauguracja sezonu dla mielczanek, tarnowianki bez punktu

I liga K: Udana inauguracja sezonu dla mielczanek, tarnowianki bez punktu

Siatkarki Stali Mielec wywiozły trzy punkty z Tarnowa, gdzie pokonały miejscową drużynę Jedynkę PWSZ Tarnów 3:1. Szczególnie zacięty był pierwszy set spotkania, który rozgrywany był na przewagi i trwał 35 minut.

Na początku spotkania obie drużyny grały punkt za punkt (3:3). W poczynaniach obu ekip widać było dużo nerwowości, żadna z nich nie potrafiła zbudować sobie znaczącej przewagi. Po ataku Patrycji Ząbek przyjezdne z Mielca prowadziły 10:6, a w polu zagrywki dobrze spisała się Edyta Rzenno. Tarnowianki popełniły wiele błędów własnych, miały problemy z przyjęciem i nie potrafiły zniwelować strat. Po asie serwisowym Dominiki Mikołajewskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 17:11. Trener Jedynki Michał Betleja dokonał roszad w składzie, zmienniczki dobrze wkomponowały się w grę zespołu i Jedynka przegrywała 17:19. Przerwa na żądanie wzięta przez mieleckiego szkoleniowca na niewiele się zdała. Przy serii Sabiny Podlasek-Pazdan doszło do remisu 19:19 i o drugą przerwę poprosił trener roman Murdza. Końcówka seta była bardzo nerwowa i zarazem emocjonująca, o końcowym zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Po 35 minutach gry z wygranej mogły cieszyć się gospodynie.

Drugą partię spotkania lepiej rozpoczęły tarnowianki, które prowadziły 4:2. Ich rywalki szybko odrobiły straty, skutecznie zagrały w kontratakach i to one prowadziły 7:4. Gra obu drużyn falowała, obie też dobrze zagrały w obronie, ale w ich grze widać było dużą nerwowość. Przy serii Dominiki Mikołajewskiej mielczanki odskoczyły miejscowym siatkarkom na cztery punkty (16:12). Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, lepiej zagrały w akcjach sytuacyjnych i miały pięć punktów więcej niż Jedynka (21:16). Tarnowianki nie zdołały odrobić strat, zespół z Mielca nie popełnił tylu błędów jak miało to miejsce w pierwszym secie meczu. Mielczanki zamieniały kontrataki w punkty i był to ich klucz do wygranej w tej części gry.

Podopieczna trenera Romana Murdzy poszły za ciosem, czujnie zagrały na siatce, Agata Michalewicz gubiła blok swoich rywalek i przy stanie 1:5 grę przerwał trener Jedynki. Odpowiedź gospodyń była natychmiastową trudną serią zagrywek popisała się Julia Molenda i tablica wyników wskazała remis 8:8. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt i nie potrafiły wypracować sobie przewagi (10:10, 13:13, 16:16). Ekipa z Małopolski lepiej zagrała na siatce i uzyskała dwupunktową przewagę (18:16). Błędy własne jakie popełniły tarnowianki sprawiły, ze po raz kolejny był remis (21:21). Przyjezdne poszły za ciosem, w roli głównej wystąpiły Edyta Rzenno oraz Agata Michalewicz, rywalizacja w tym secie zakończyła się błędem dotknięcia siatki przez tarnowską drużynę.

Zespół z Mielca nadal był w uderzeniu, Patrycja Ząbek skutecznie punktowała. Gospodynie miały problemy w przyjęciu, seria zagrywek Dominiki Mikołajewskiej sprawiła, że Stal prowadziła 8:4. Przewaga mieleckiego zespołu wzrosła do sześciu punktów, zespół gości czujnie zagrał na siatce, punktował w kontratakach (12:6). Mielczankom także przytrafił się przestój, odpowiedziała Aleksandra Buczek, która wzięła na siebie ciężar gry. Tym razem po jej trudnych i kąśliwych zagrywkach doszło do remisu i Jedynka wróciła do gry (13:13). Przez długi okres gry trwała wymiana ciosów i wynik oscylował wokół remisu. Po kontrataku Dominiki Mikołajewskiej Stal miała dwupunktową zaliczkę (22:20). W polu zagrywki nieźle spisała się Paulina Głaz, jej koleżanki punktowały w bloku i prowadziły 24:20. Seta atakiem zakończyła Patrycja Ząbek i trzy punkty pojechały do Mielca.

Jedynka Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Stal Mielec 1:3
(30:28, 20:25, 23:25, 22:25)