Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice SMS-u za silne dla Karpat

I liga K: Uczennice SMS-u za silne dla Karpat

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Kolejne punkty do tabeli I ligi siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk zdobyły w piątkowy wieczór w Krośnie. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonała Karpaty w czterech setach. Elementem kluczowym dla punktowego rozdziału był blok, który po stronie ekipy ze Szczyrku funkcjonował doskonale. 

Właśnie blok przesądził w największym stopniu o tym, że podopieczne Wiesława Popika triumfowały w secie otwarcia, który do połowy toczył się niemal punkt za punkt. Uczennice ze Szczyrku aż 22 razy wygrywały w ten sposób akcje. Przewaga siatkarek SMS PZPS tak na siatce, jak i w zagrywce widoczna była w setach numer trzy i cztery. Drużyna gości prowadziła w nich odpowiednio 16:8 i 16:12. Zawodniczki z Krosna podjęły walkę w końcowej fazie potyczki, wynik „podgoniły” na 21:20 dla SMS-u, ale finisz to znów spokojna i pewna gra przyjezdnych.Wyjątkiem, choć nie w pełni, był set drugi. W nim od stanu 20:20 zespół ze Szczyrku zanotował kosztowny przestój w przyjęciu, by dać rozegrać się Karpatom i umożliwić gospodyniom doprowadzenie do wyrównania.

MVP konfrontacji w Krośnie została z 16 punktami na koncie Martyna Borowczak. Nieznacznie więcej, bo „oczek” 19 zapisała dziś Martyna Czyrniańska.Nie tylko wynik końcowy jest dla nas satysfakcjonujący. Dziewczyny znów zademonstrowały odpowiedni poziom zaangażowania i wolę zwycięstwa – zauważa Miłosz Majka, II trener szkolnej drużyny.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass – SMS PZPS Szczyrk 1:3
(22:25, 25:21, 19:25, 20:25)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet 

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved