Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Turniej o miejsca 5-8 zamiast meczów play-off

I liga K: Turniej o miejsca 5-8 zamiast meczów play-off

Zgodnie z regulaminem PZPS zespoły I ligi kobiet, które przegrały ćwierćfinałową rywalizację, powinny walczyć w parach play-off o miejsca 5-8. Pierwsze mecze zaplanowano już na najbliższy weekend, ale… te spotkania nie odbędą się. Na wniosek zespołów PZPS zmienił zasady rozgrywania play-off i zespoły spotkają się w Opolu na turnieju, który rozstrzygnie o końcowej klasyfikacji.

W najbliższą sobotę zgodnie z zasadami rozgrywania play-off o miejsca 5-8 w I lidze kobiet miały odbyć się mecze w Opolu i Gliwicach. Miały to być pierwsze spotkania w rywalizacji do dwóch zwycięstw, w których Uni Opole grać miało z Solną Wieliczka, a AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z Energetykiem Poznań. Zwycięzcy rywalizacji mieli zagrać potem o 5. miejsce, a przegrani o miejsce 7. w końcowej rywalizacji. Tak się jednak nie stanie.Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki wszystkie cztery zespoły wystąpiły do PZPS o zmianę zasad rozgrywania meczów o miejsca 5-8. Zaproponowano, by zamiast play-off rozegrać jeden turniej z udziałem czterech zespołów, w którym w sobotę w tych samych parach zespoły zmierzą się w półfinałach, a dzień później w meczach o 5. i o 7. miejsce. Turniej ten miałby odbyć się w Opolu w dniach 23-24 marca.

Z naszych informacji wynika, że Polski Związek Piłki Siatkowej przychyli się do prośby drużyn i mecze zaplanowane na najbliższą sobotę nie odbędą się. Tym samym cztery drużyny zakończą sezon dużo wcześniej, niż wynikałoby to z regulaminu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved