Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzysetowe zwycięstwo Solnej na zakończenie fazy zasadniczej

I liga K: Trzysetowe zwycięstwo Solnej na zakończenie fazy zasadniczej

fot. Michał Szymański

W ostatnim meczu fazy zasadniczej 7R Solna Wieliczka pokonała SMS PZPS I Szczyrk 3:0. Tym samym wieliczanki zrewanżowały się rywalkom za porażkę 2:3 w pierwszej części sezonu. Gdyby wiary po naszej stronie było jeszcze więcej, to może i wynik osiągnęlibyśmy korzystniejszy – mówiła po pojedynku Joanna Staniucha-Szczurek, trenerka SMS-u. 

SMS PZPS Szczyrk do sobotniego meczu z 7R Solną Wieliczka wystawił głównie młodsze zawodniczki. Gospodynie chociaż nie przestraszyły się bardziej doświadczonych rywalek, nie zdołały ugrać z nimi nawet jednego seta. – Obawialiśmy się trochę tego meczu. Dla naszych młodszych uczennic gra w I lidze to nagroda, ale jednocześnie też duże wyzwanie – przyznała prowadząca w sobotę szkolną drużynę Joanna Staniucha-Szczurek. – Gdyby wiary po naszej stronie było jeszcze więcej, to może i wynik osiągnęlibyśmy korzystniejszy – dodała trenerka miejscowych siatkarek.Od początku pojedynku to siatkarki z Wieliczki kontrolowały przebieg gry. Przyjezdne bardzo dobrze przyjmowały, co pozwoliło im kontrolować grę na siatce. Inauguracyjną odsłonę przyjezdne wygrały do 17. W drugiej partii gospodynie wróciły do walki, nie poddawały się mimo przeciwności. SMS-owi udało się co prawda przekroczyć barierę 20 punktów, jednak ostatnie słowo w tej odsłonie należało do bardziej doświadczonych przyjezdnych. W trzeciej partii Solna poszła za ciosem. Młode adeptki siatkówki starały się przeciwstawić rywalkom, jednak podobnie jak w poprzednich odsłonach to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa.

Gospodynie często wyblokowywały ataki rywalek, ale nie były w stanie wyprowadzić z tego skutecznych kontrataków. W elemencie bloku częściej punktowały już przyjezdne, które w trzech setach 13 razy zatrzymywały ataki rywalek (6 punktowych bloków SMS-u). Efektywność ataku zespołu ze Szczyrku wyniosła zaledwie 16%. Przyjezdne wywarły na rywalkach presję zagrywką. Solna punktowała w tym elemencie 4 razy przy 5 błędach, zaś gospodynie nie zaserwowały żadnego asa za to myliły się dziewięciokrotnie.

Najwięcej punktów dla SMS-u zdobyły Martyna Czyrniańska – 14 (41% skuteczności w ataku) i Julia Lenik – 13 (48% skuteczności w ataku). Trener przyjezdnych częściej rotował składem, rozkład ataku też był znacznie bardziej wyrównany. Jedynie Ewa Bimkiewicz zapisała na swoim koncie dwucyfrowy dorobek – 11 punktów. Siatkarka z Wieliczki wszystkie punkty zdobyła atakiem przy 50% skuteczności.

SMS PZPS I Szczyrk zakończył fazę zasadniczą na 7. miejscu, ale nie weźmie udziału w play-off. Uczennice SMS-u wygrały połowę z 24 spotkań gromadząc na swoim koncie 37 punktów.  7R Solna Wieliczka uplasowały się na 6. lokacie. Wieliczanki wygrały 15 pojedynków, zdobywając 42 punkty. Rywalkami Solnej w I fazie play-off będzie Enea Energetyk Poznań.

SMS PZPS I Szczyrk – 7R Solna Wieliczka 0:3
(17:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
SMS: Stambrowska (4), Czyrniańska (14), Pierzchała (7), Lis (1), Poreda (1), Lenik (13), Kubas (libero) oraz Szmajduch (1), Kowalczyk, Pietrzak, Majos, Kecher i Łyduch (libero)
Solna: Bimkiewicz (11), Piśla (7), Skowron (7), Cur (9), Pasznik (5), Cembrzyńska (7), Colik (libero) oraz Lewińska (libero), Gajer (1), Jędrzejewska (6) i Seweryn (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna, smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved