Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzecie miejsce dla MKS-u Dąbrowa Górnicza

I liga K: Trzecie miejsce dla MKS-u Dąbrowa Górnicza

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał zespół z Tarnowa 3:0 w czwartym meczu o trzecie miejsce w I lidze kobiet i uplasował się na najniższym stopniu podium. Ekipa z Tarnowa w swoim drugim sezonie gry w I lidze zajęła czwarte miejsce i jest to najwyższa lokata tej ekipy w historii jej występów.

Czwarty mecz o trzecie miejsce w I lidze kobiet podopieczne Michała Betlei rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Gospodynie skutecznie zagrały w bloku, ale ich radość nie trwała zbyt długo. Przy serii Aleksandry Lipskiej MKS doprowadził do remisu 3:3, a po ataku Katarzyny Brydy prowadził 4:3. Do stanu 10:10 obie drużyny grały punkt za punkt, ponownie dała o sobie znać Katarzyna Bryda i po jej ataku przyjezdne prowadziły 12:10. Tarnowianki nie pozostały dłużne i po błędzie swoich rywalek doprowadziły remisu 12:12, wynik ponownie oscylował wokół remisu. Ekipa gości odskoczyła Jedynce na dwa punkty po błędzie Joanny Sikorskiej (16:14), ich przewaga wzrosła do czterech punktów po asie serwisowym Agaty Michalewicz (20:16). Trener Betleja w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale na niewiele się to zdało. W polu zagrywki trwał popis Agaty Michalewicz, dąbrowianki punktowały w bloku, mogła podobać się gra Aleksandry Lipskiej. Ekipa z Małopolski była w odwrocie i przegrała tego seta 16:25.

W drugiej odsłonie meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi. Podwójny blok Agaty Michalewicz oraz Małgorzaty Lis na Paulinie Głaz dał przyjezdnym dwupunktową przewagę (5:3). Do remisu atakiem ze skrzydła doprowadziła Magdalena Szabo (6:6). Inicjatywy na boisku należała do MKS-u, ciężar gry na siebie wzięła Agata Michalewicz, punktowała Aleksandra Lipska i tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu gości 10:7. Wiele ożywienia w poczynania tarnowianek wniosła Klaudia Grzelak, dzięki niej zespół z Tarnowa doprowadził do remisu 13:13. Przy kolejnej serii Agaty Michalewicz dąbrowianki prowadziły 20:15, gospodynie miały problemy z przyjęciem i przełożyło się to na ich mało skuteczną grę w ataku. W końcówce seta na boisku pojawiła się Aneta Wilczek, która także zaskoczyła swoim zagrywkami gospodynie i zakończyła grę w tym secie asem serwisowym.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w trzecim secie siatkarki z Dąbrowy Górniczej, odrzuciły swoje rywalki od siatki i po ataku Aleksandry Lipskiej prowadziły 7:1. Sytuację na boisku pojedynczymi atakami próbowała ratować Sabina Podlasek, zawodniczka ta popisała się asem serwisowym oraz punktowymi atakami i dzięki niej gospodynie zmniejszyły dystans punktowy do trzech punktów (5:8). Gra obu drużyn falowała, przy serii Mai Grodzkiej gospodynie zbliżyły się na jeden punkt do swoich rywalek (9:10). Wówczas o przerwę poprosił trener Adam Grabowski, po niej ponownie do głosu doszły dąbrowianki, lepiej zagrały na siatce, punktowały w kontratakach i po błędzie Magdaleny Jurczyk w ataku prowadziły 15:11. Przewaga ta utrzymała się przez dłuższy czas, tarnowianki nadziewały się na szczelny blok dąbrowianek i po tym jak została zablokowana Magdalena Szabo było 17:13 dla zespołu gości. Dąbrowianki kontrolowały boiskowe wydarzenia, w końcówce przy stanie 23:19 punkt w ataku zdobyła Sandra Szczygioł i było 24:19 dla MKS. Nie mające nic do stracenia gospodynie po asie serwisowym Klaudii Grzelak przegrywały 21:24. Pościg okazał się mocno spóźniony, ostatni punkt zdobyła Sandra Szczygioł i trzecie miejsce przypadło ekipie z Dąbrowy Górniczej.

MVP: Katarzyna Bryda

Grupa Azoty PWSZ Tarnów- MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(16:25, 18:25, 21:25)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3-1 dla MKS-u
MKS zajął trzecie miejsce, a Jedynka czwarte

Jedynka: Szabo, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Guzikiewicz (libero) oraz Podlasek, Grzelak, Grodzka i Mazurek (libero)
MKS: Bryda, Stroiwąs, Lis, Lipska, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero) oraz Wilczek, Ściurka, Szynkiel i Bodasińska (libero)