Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzecia wygrana Karpat Krosno po zaciętym tie-breaku z mielecką Stalą

I liga K: Trzecia wygrana Karpat Krosno po zaciętym tie-breaku z mielecką Stalą

Niezwykle zacięte spotkanie stoczyły ze sobą w Krośnie zespoły Karpat i mieleckiej Stali. Po dwóch setach i wygranej końcówce drugiej partii na przewagi gospodynie prowadziły już 2:0, ale przyjezdne odrobiły straty i doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie po zaciętej walce na przewagi górą był krośnianki i to one zgarnęły dwa punkty, notując na swoim koncie trzecie zwycięstwo w sezonie.

Pozycja w tabeli I ligi siatkarek przed tym meczem przemawiała na korzyść Stali, ale tylko nieznacznie. Krośnianki szykowały się na twardy bój i miały przed tym meczem dwa cele: odskoczenie od dolnej części tabeli i przeskoczenie mielczanek.

Gospodynie swój plan szybko zaczęły realizować. W pierwszym secie dominowały od początku do końca rozpoczynając od wyniku 10:2. Mielczanki odrobiły część strat i gdy zbliżyły się na cztery punkty (15:11) o przerwę poprosił trener Dominik Stanisławczyk. W końcówce przewaga siatkarek z Krosna była znów niepodważalna i pewnie wygrały one do 19. Trener Roman Murdza dokonał korekt w składzie i w drugiej partii gra była o wiele bardziej wyrównana. Gospodyniom udało się odskoczyć na maksymalnie dwa, trzy punkty, ale to Stal Mielec jako pierwsza miała piłkę setową, gospodynie obroniły także kolejnego setbola by przełamać Stal i objąć prowadzenie 2:0 w setach (28:26).

W partii numer trzy od początku przeważały mielczanki i pewnie tego seta wygrały. Świetnie w ataku radziła sobie Inez Pfeifer, swoje punkty blokiem dołożyła również Aleksandra Cygan. Czwarta odsłona była bardzo długo wyrównana, ale w końcówce błyszczały siatkarki z Mielca i doprowadziły do tie-breaka. Decydująca partia była grą nerwów, zakończyła się zwycięstwem na przewagi gospodyń, które w efekcie wygrały cały mecz 3:2.

MVP meczu została wybrana Maja Pelczarska.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass –  Stal Mielec 3:2
(25:16, 28:26, 19:25, 19:25, 19:17)

Karpaty: Laskowska (7), Pelczarska (2), Filipek (12), Kozyra (11), Jakóbiak (18), Rola (15), Szmigielska (libero) oraz Pietruszka (1), Wisz (14), Szczygielska (1) i Witkoś (2)
Stal: Rzenno (10), Głaz (13), Mikołajewska (14), Dzida (1), Michalewicz, Cygan (11), Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz (4), Pfeifer (23), Woźniczka, Artiuszenko i Kucińska (libero)