Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzecia z rzędu wygrana Wisły Warszawa

I liga K: Trzecia z rzędu wygrana Wisły Warszawa

Dobra seria trwa nadal. Wisła pokonała w sobotę w Wieliczce niezwykle mocną w tym sezonie ekipę 7R Solną 3:2. To było starcie 21. kolejki. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Żaneta Baran. Bemowskie Syreny wygrały trzeci mecz z rzędu, w tym drugie ligowe. Teraz czas na dwa występy na własnym parkiecie.

Prowadzone po raz czwarty przez Ewę Cabajewską zawodniczki Wisły przystąpiły do tego meczu po zaledwie dniu odpoczynku. W czwartek stołeczne siatkarki pokonały w Szczyrku SMS PZPS 3:1. Jesienią przed własną widownią warszawianki nie zagrały najlepiej i przegrały z wieliczankami 1:3. To było dokładnie 11 listopada, a więc w Święto Niepodległości. Teraz wiadomo było, że o zwycięstwo będzie jeszcze trudniej.

W sobotę stołeczne zawodniczki nie zamierzały jednak się poddawać i walczyły dzielnie od początku do końca. Po niezbyt udanym pierwszym secie o wiele lepiej było w drugiej partii. Dobrze funkcjonował blok. Po ataku Katarzyny Marcyniuk Wisła miała pierwszą piłkę setową. W następnej akcji punktowym blokiem popisała się kapitan Jowita Jaroszewicz.

Kolejna odsłona bardzo przypominała inauguracyjną. Gospodynie grały lepiej i kontrolowały przebieg tej partii. Zespół Wisły znakomicie jednak zareagował na chwilowe niepowodzenie. Z wielką wolą zwycięstwa przystąpił do czwartego seta. Bemowskie Syreny utrzymywały lekką przewagę, ale w samej końcówce wieliczanki doprowadziły do remisu 21:21, a potem 22:22. Świetnie w bloku zaprezentowała się Baran, a za chwilę idealną zagrywkę pokazała Jaroszewicz (24:22). Drugą okazję na tie-breaka wykorzystała atakiem Baran.

Decydujący set był popisem przyjezdnych. Po początkowej wyrównanej walce (6:4) Wisła zdobyła cztery punkty z rzędu. Kolejną dobrą zmianę dała Agnieszka Banasiak. Ładnie zaatakowała Marcyniuk, a potem sprawy w swoje ręce wzięła Baran. To właśnie ona wykorzystała drugą piłkę meczową.

Solna Wieliczka – Wisła Warszawa 2:3
(25:19, 21:25, 25:20, 23:25, 9:15)