Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzecia kolejka już w środę

I liga K: Trzecia kolejka już w środę

Zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet szybko podkręciło tempo. Po kolejce w sobotę drużyny I ligi kobiet o kolejnej punkty powalczą w środku tygodnia. Ciekawie zapowiada się starcie MKS-u Dąbrowa Górnicza z SMS-em PZPS Szczyrk – obie drużyny w tym sezonie nie straciły jeszcze seta. Po tej kolejce z pewnością zmniejszy się również liczba zespołów bez dorobku punktowego, bowiem zagrają ze sobą siatkarki z Włocławka i Torunia, które przegrały dwa pierwsze mecze.

Pierwsze spotkania trzeciej kolejki I ligi kobiet rozegrane zostaną o godzinie 17:00. W Poznaniu Energetyk podejmie Mazovię Warszawa. Gospodynie będą faworytkami tego starcia. Poznanianki do tej pory straciły jedynie seta, natomiast ich najbliższe rywalki znajdują się na drugim biegunie tabeli. Warszawianki w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów. Więcej emocji może być w Tarnowie. Grupa Azoty PWSZ Tarnów zagra z Karpatami PWSZ MOSiR Krosno Glass. Tarnowianki wygrały jeden mecz. Ich najbliższym przeciwniczkom nie udało się do tej pory zapisać na swoim koncie nawet jednego seta.

Pierwszy gwizdek kolejnych meczów zabrzmi o 18:00. Po spotkaniu WTS-u KDBS Banku Włocławek z Budowlanymi Toruń grono drużyn bez zdobytego seta zmniejszy się. Beniaminek będzie mieć szansę na zdobycie pierwszych punktów w wyższej klasie rozgrywkowej, jednak torunianki z pewnością łatwo nie oddadzą pola. O powiększenie dorobku punktowego powalczą również siatkarki ze Świecia. Joker Mekro Energoremont we własnej hali zagra z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. – Myślę, że do tych wyników z pierwszych kolejek większej wagi jeszcze nie ma co przywiązywać. W Świeciu grają naprawdę dobre zawodniczki i w końcu się przełamią. Mam jednak nadzieję, że nie nastąpi to jeszcze w środę – powiedział na łamach strony gliwickiego zespołu prezes Krzysztof Czapla.

Ciekawej walki nie powinno zabraknąć w Wieliczce, gdzie 7R Solna zagra z UKS-em Szóstka Mielec. Beniaminek ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, natomiast ich najbliższe rywalki do tej pory straciły tylko seta. Wiceliderki tabeli – siatkarki Wisły Warszawa we własnej hali zagrają z AZS-em Uni Opole. Niepokonane dotąd warszawianki z pewnością będą chciały podtrzymać zwycięską passę. – Prawdopodobnie to będzie o wiele trudniejszy rywal niż dwa pierwsze zespoły, z którymi mierzyliśmy się w tym sezonie. Ostatecznie wynik tego spotkania będzie zależał od jakości naszej gry. Jeśli unikniemy błędów, to sądzę, że w środę odniesiemy trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach – przyznał w rozmowie dla strony klubu Piotr Hilko.

Jako ostatnie na boisko wybiegną siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza i SMS-u PZPS Szczyrk. Los dąbrowianek długo był niepewny. Spadkowicz z Ligi Siatkówki Kobiet efektownie wszedł w sezon. MKS oba swoje spotkania wygrał, nie tracąc seta. Równie udane rozpoczęcie rozgrywek zaliczyły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Siatkarki ze Szczyrku z pewnością nie oddadzą łatwo punktów liderkom rozgrywek, a kibice w Dąbrowie Górniczej mogą być świadkami ciekawego i zaciętego pojedynku doświadczenia z młodością.